SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sun Tekstil (SUNTK Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından kar payı dağıtma kararı geldi. İşte, Sun Tekstil (SUNTK hisse) 2024 yılı temettü detayları…

Yayınlanma:
Sun Tekstil (SUNTK Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Payları, Borsa İstanbul’da SUNTK kodu ile işlem görmekte olan Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden dün yaptığı açıklamada, firmanın 2024 yılı içerisinde kar payı dağıtımı gerçekleştireceği deklare edildi. Sun Tekstil (SUNTK hisse) 2024 yılı temettü kararının detaylarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Sun Tekstil (SUNTK Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Dün, (30 Mayıs 2024 Perşembe) firma tarafından açıklanan karara göre, Sun Tekstil; geçtiğimiz yıl elde ettiği dağıtılabilir net dönem karından 204 milyon 650 bin lira temettü verecek. Geriye kalan 18 milyon 92 bin lira ise “yedek akçe” olarak ayırılacak. Şirketin temettü ödeme kararı yatırımcılarını sevindirirken, kararın Genel Kurul onayına ihtiyaç duymadığını da belirtelim. Zira, kar payı dağıtım kararının, “genel kurul yetkisine sahip Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Fon Kurulu tarafından” onaylandığı vurgulandı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SUNTK Ne Kadar Temettü Verecek 2024?

Firmanın aldığı temettü kararıyla birlikte lot başına dağıtılacak kar payı tutarı da netleşti. Buna göre, portföyünde SUNTK hisse olan yatırımcılar; hisse başına brüt 0,43 TL ve stopaj düşüldükten sonra da net 0,388 TL temettü ödemesi alabilecek. Buna göre elinde SUNTK bulunan yatırımcılar için şu örnekleri verebiliriz:

  • Portföyünde 10 lot SUNTK bulunan yatırımcı net 3,88 TL temettü ödemesi alacak.
  • Portföyünde 100 lot SUNTK bulunan yatırımcı net 38,8 TL kar payı ödemesi alacak.
  • Portföyünde 1000 lot SUNTK bulunan yatırımcı net 388 TL temettü ödemesi alacak.

SUNTK Temettü Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından temettü ödemelerinin ne zaman gerçekleştirileceği henüz deklare edilmedi. Kar payı ödemeleri için tarihin, 27 Haziran 2024 tarihinde İzmir’de gerçekleştirilecek Genel Kurul’un akabinde netleşmesi beklenebilir.

Sun Tekstil (SUNTK Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

Sun Tekstil (SUNTK Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtacak mı?

SUNTK Hisse Ne Durumda?

Güncel olarak 19,7 TL seviyesinden işlem görmekte olan SUNTK paylarının son 5 işlem gününde yüzde 3 ve son 1 ayda da yüzde 12 prim yaptığı söylenebilir. Hissenin son 1 yıldaki performansı ise yüzde 86 ile enflasyon üzeri getiriye işaret ediyor.

SUNTK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz