SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Alarko Holding (ALARK) 2024 Yılında Ne Kadar, Ne Zaman Temettü Verecek?

Alarko Holding, dün akşam kar payı dağıtım kararını kamuoyuna deklare etti. Peki Alarko Holding (ALARK) 2024 yılında ne kadar, ne zaman temettü verecek?

Yayınlanma:
Alarko Holding (ALARK) 2024 Yılında Ne Kadar, Ne Zaman Temettü Verecek?

Borsa İstanbul’da devam eden bilanço döneminde, Alarko Holding de geçtiğimiz hafta itibariyle bilançosunu açıklayan şirketler arasında yerini almıştı. Şirketin dün akşam itibariyle de temettü kararı netleşti. Geçtiğimiz yıl elde edilen net kar üzerinden paydaşlarına temettü dağıtma kararı alan şirket, aldığı kararın detaylarını da duyurdu. Alarko Holding (ALARK) 2024 yılında ne kadar, ne zaman temettü verecek; Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

Alarko Holding (ALARK) 2024 Yılında Ne Kadar, Ne Zaman Temettü Verecek?

Dün akşam (30 Nisan 2024 Salı) Alarko Holding tarafından açıklanan karara göre, Alarko Holding tarafından paydaşlarına lot başına 0,9686 TL brüt kar payı ödenecek. Yüzde 10 seviyesinde stopaj kesintisi yapıldıktan sonra, net kar payı lot başına 0,89 TL olarak ortakların hesabına geçecek. 100 lot ALARK hisseyi portföyünde bulunduran yatırımcı net 89 TL, bin lot ALARK payına sahip olan yatırımcı da net 890 TL kar payı ödemesi alacak.

Şirketten yapılan açıklama ile temettü dağıtım tarihi de netleşti. Buna göre; ALARK hisse paydaşları için kar payı alma hakkı 31 Mayıs itibariyle ortaya çıkacak. 3 Haziran itibariyle de ortaklara kar paylarının ödemesi gerçekleştirilecek. 2023 yılında şirketin elde ettiği net kar üzerinden dağıtılacak temettünün peşin ve tek seferde ödenmesi genel kurula sunulacak.

Alarko Holding (ALARK) 2024 Yılında Ne Kadar, Ne Zaman Temettü Verecek?

Alarko Holding (ALARK) 2024 Yılında Ne Kadar, Ne Zaman Temettü Verecek?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Temettü Ödemesi Hissede Düşüşe Neden Olur mu?

Paydaşlarına temettü dağıtma kararı alan şirketlerin hisselerinde son dönemde olumsuz fiyatlamalar görülmekte. Bu durum, şirketin mali yapısından para çıkışını olumlu karşılamayan kurumsal yatırımcının satış baskısı oluşturması sebebiyle gerçekleşiyor denilebilir. Bunun yanı sıra temettü dağıtımı sonrasında hisse fiyatlarında düzeltme işlemi de gerçekleştiriliyor. Herhangi bir kesinlik arz etmese de, temettü dağıtan firmaların hisselerinde belirli bir geri çekilme yaşanıyor.

ALARK Hisse Yorum Analiz 2024: ALARK Hisse Ne Durumda?

Nisan ayı ortasında geçtiğimiz seneye dair yıllık bilançosunu açıklayan Alarko Holding’in paylarında düşüş görülmüştü. Nisan ayını 116,6 TL’den kapatan ALARK hisse görmüş olduğu 145,40 TL’lik zirvesinin takribi yüzde 20 gerisinde bulunuyor. ALARK hisse için haftalık sıralı teknik destek seviyeleri 110 TL, 100 TL ve 90 TL civarında bulunuyor. Hissenin haftalık teknik direnç düzeyleri ise 125 TL, 135 TL ve 145 TL şeklinde sıralanabilir.

ALARK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz