SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Alfa Solar Enerji ALFAS Hisse de Geri Alım Programı Başlattı

Ülkemiz enerji sektörünün önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan Alfa Solar Enerji ALFAS hisse de geri alım programı başlattı; işte detaylar…

Yayınlanma:
Alfa Solar Enerji ALFAS Hisse de Geri Alım Programı Başlattı

Alfa Solar Enerji Sanayi Ve Ticaret A.Ş tarafından bugün seans kapanışında gelen KAP bildirimi, firmanın yatırımcılarını memnun etti. Uzun süredir geri çekilen ALFAS hisse, 170 lira civarından 70 lira seviyelerine kadar düşerek pek çok yatırımcının kayba uğramasına neden olmuştu. Firma, Haziran ayının 2nci işlem günü olan 4 Haziran 2024 Salı günü seans kapanışı itibariyle önemli bir KAP bildirimi geçti. Azami 10 milyon lota kadar geri alım için maksimum 1 milyar lira ayıran Alfa Solar Enerji, uygulayacağı programın detaylarını da açıkladı. Alfa Solar Enerji ALFAS hisse de geri alım programı nasıl uygulanacak, koşullar nasıl; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Alfa Solar Enerji ALFAS Hisse de Geri Alım Programı Başlattı

2022 yılında halka arzı gerçekleştirilen ve akabinde önemli bir ralli gerçekleştirilen ALFAS hisse, 2023 yılı Eylül ayında zirve yapmıştı. Bugüne kadar en yüksek 170 lira noktasını gören ALFAS hisse, bu seviyeden düzeltme sürecine girmişti. Aradan geçen takribi 9 aylık zaman diliminde “alçalan tepeler” halinde geri çekilen ALFAS payları, 2024 Haziran ayı başında 72 lira civarına kadar indi.

Bugünü (4 Haziran 2024 Salı) 72,5 TL noktasından kapatan ALFAS paylarında, seans kapanışının ardından firma önemli bir KAP bildirimi geçti. Söz konusu bildirim ile “geri alım programı” başlattığını açıklayan firmanın maksimum 10 milyon lotun piyasadan toplanması için azami 1 milyar lira ayırdığı deklare edildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Alfa Solar Enerji, paylarını borsadan toplamak üzere geri alım programı başlatma nedenini; “Şirketin pay sahiplerini korumak, pay fiyatının istikrarlı olarak gerçek değerine uygun oluşumunu sağlamak ve yatırımcıların Şirkete olan güvenini korumak” olarak açıkladı. Bu kapsamda uygulanacak geri alım programı için azami vade 3 yıl olarak tespit edildi.

Alfa Solar Enerji ALFAS Hisse de Geri Alım Programı Başlattı

Alfa Solar Enerji ALFAS Hisse de Geri Alım Programı Başlattı

Şirket Aldığı Hisseyi Minimum 1 Ay Satmayacak!

Alfa Solar Enerji tarafından yapılan açıklamada, firmanın geri alım programı uyarınca aldığı lotları minimum 1 ay boyunca elden çıkarmayacağı da taahhüt edildi. Bu sürenin daha uzun vade için de “Yönetim Kurulu kararı alınıncaya kadar” hisselerin elinde tutulacağı yönünde uygulanacağı da belirtildi.

ALFAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz