SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Altınay Savunma ALTNY Hisse Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

Altınay Savunma ALTNY hisse borsa işlem tarihi ne zaman sorusu nihayet yanıt buldu. Bu hafta BIST de işleme girecek ALTNY payları için tüm detaylar…

Yayınlanma:
Altınay Savunma ALTNY Hisse Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

Türkiye savunma sanayiinin önde gelen firmalarından biri konumunda bulunan Altınay Savunma’nın halka arzına dair geçtiğimiz yıl SPK’ya yapılan başvuru Mayıs ayı başında onay almıştı. Önceki hafta talep toplayan Altınay Savunma’nın halka arz sonuçları yeni haftanın ilk işlem gününde duyuruldu. Ziraat Yatırım, TSKB ve Yatırım Finansman konsorsiyum liderliğinde halka arzı gerçekleştirilen Altınay Savunma ALTNY hisse borsa işlem tarihi de 16 Mayıs Perşembe günü olarak tayin edildi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Altınay Savunma ALTNY Hisse Borsa İşlem Tarihi 16 Mayıs! ALTNY Hisse Düşer mi, Yükselir mi?

Milli muharip uçak KAAN başta olmak üzere, Türk savunma sanayiinin önemli projelerinde kritik görevler üstlenen Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş’nin halka arzında bireysel yatırımcı başına maksimum 12 lot düştü. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği halka arzda, kurumsal yatırımcılar arasında da lotların yüzde 5’ini alan herhangi bir yatırımcı olmadı. 16 Mayıs Perşembe günü BIST de işleme girecek olan lotlar için ilgili sırada maksimum emir değeri 1 milyon TL olarak belirlendi.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Hissesi Tavan Serisi Yapabilir mi? ALTNY Hisse Kaç Tavan Yapar?
Altınay Savunma ALTNY hisse borsa işlem tarihi ne zaman sorusu nihayet yanıt buldu. Bu hafta BIST de işleme girecek ALTNY payları için tüm detaylar…

58 milyon 823 bin lotunun ALTNY tahtasında işlem görmeye başlayacağı halka arz ile ilgili olarak yatırımcıların akıllarında çeşitli soru işaretleri oluşmuş durumda. Özellikle, son dönemde halka arzı gerçekleştirilen şirketlerin hisselerinin Borsa İstanbul’da iyi performans gösterememesi ve kısa sürede halka arz fiyatının altına gerilemesi sonrasında bireysel yatırımcının güveni sarsılmış görünüyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER ALTNY Hisse Gelmedi! Altınay Savunma Hissesi Neden Verilmedi?
Altınay Savunma ALTNY hisse borsa işlem tarihi ne zaman sorusu nihayet yanıt buldu. Bu hafta BIST de işleme girecek ALTNY payları için tüm detaylar…

Sosyal medya başta olmak üzere tepkilerini dile getiren yatırımcılar ALTNY hisse için de; ALTNY tavan serisi yapar mı, ALTNY taban olur mu, ALTNY hisse düşer mi çıkar mı gibi sorular dile getirdikleri gözlemleniyor. RGYAS, KOTON ve LILAK gibi hisselerin arz fiyatının altına düşmesine benzer bir durumla karşılaşmak istemeyen yatırımcılara; Altınay Savunma’nın bahse konu firmalar ile benzer sektörlerde faaliyet göstermediğini hatırlatmakta yarar var.

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş’nin, söz konusu şirketler ile tek farkı “sektör” de değil. Aynı zamanda ilgili firmaların BIST’deki tahta büyüklükleri 4 milyar TL’nin üzerinde iken, ALTNY hisse de bu rakam 1,9 milyar liranın dahi altında olacak. Dolayısıyla ALTNY paylarının diğer arzlara nazaran daha cazip konumda olduğunu söylemek yanlış olmaz.

ALTNY KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz