SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

BOSSA Yeni Fabrika Açtı, Hisse Tavan Oldu!

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş tarafından bugün yatırımcılarına müjdeli bir haber verildi. Bossa yeni fabrika açtı, borsada hisseleri tavan oldu; işte detaylar…

Yayınlanma:
BOSSA Yeni Fabrika Açtı, Hisse Tavan Oldu!

Adana merkezli olarak faaliyet gösteren şirketlerden biri olan Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden önemli bir bildirim geçti. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde yeni iplik fabrikasının devreye alındığını duyuran firmanın Borsa İstanbul’da işlem gören payları günü tavanda kapattı. Bossa yeni fabrika haberinin detaylarına ve hissenin BİST’deki son durumuna Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

BOSSA Yeni Fabrika Açtı, Hisse Tavan Oldu!

İsrafil Uçurum Yönetim Kurulu Başkanlığında faaliyetlerine devam eden Bossa’dan, bugün gelen KAP bildirimde; Adana’da şirketin yeni iplik fabrikası yaptırdığı ve faaliyete başladığı duyuruldu. Bahse konu yeni iplik fabrikasının günlük 40 tonluk kapasitesinin bulunduğu deklare edildi. Yeni iplik fabrikasının devreye alınmasıyla birlikte firmanın bütün iplik ihtiyacını kendisinin karşılayacağı belirtildi. Böylece üretim maliyetinde azalma yaşanacağına dikkat çekildi.

Şirketin yeni yaptırdığı fabrikanın çatısında ise güneş enerjisi panellerinin bulunduğu öğrenildi. 5.300 KWp gücünde bir Güneş Enerjisi Sistemi bulunan çatıdan elde edilen enerjinin de fabrikanın enerji ihtiyacında kullanılacağı kaydedildi. Bu sayede, fabrikanın ve dolayısıyla şirketin enerji giderlerinde de önemli bir tasarruf sağlanacağının altı çizildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bossa Hisse Yorum Analiz 2024: Bossa Bugünü Tavan Kapattı

Yatırımlarına düzenli olarak devam eden Bossa Ticaret ve Sanayi’nin yaptığı yeni yatırımlarda teknolojiye ve ileriye dönük vizyona önem göstermesi firmanın yatırımcılarını memnun etti. Bossa’nın Borsa İstanbul’da BOSSA kodu ile işlem gören payları bugün borsada 15,05 TL ile tavan oldu. Hissenin tavanında gün sonu itibariyle 150 bin lota yakın alım emri beklemekteydi.

Son 1 ayda yüzde 30’dan fazla prim yapan BOSSA paylarının son 6 ayda yüzde 50’ye yakın ve son 1 yılda da yüzde 170’e yakın primlendiği görülmekte. Zira hissenin geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 5 lira seviyelerinden işlem gördüğü kayıtlarda yer almakta. Son açıkladığı bilançosunda 1,1 milyar TL’nin üzerinde net gelir açıklayan Bossa’nın FK oranı da 7 seviyesinde bulunuyor. Hisse, an itibariyle hareketli ortalamalarının üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

BOSSA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz