SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

CASA Tahtası Neden Kapandı? CASA Hisse Cezası Ne Zaman Bitiyor?

CASA hissenin tahtası bilindiği üzere Borsa İstanbul’da işlemlere kapatılmıştı. Peki CASA tahtası neden kapandı? CASA hisse cezası ne zaman bitiyor?

Güncelleme: 10:02 - 13.05.2024
CASA Tahtası Neden Kapandı? CASA Hisse Cezası Ne Zaman Bitiyor?

Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin BIST de işlem gören payları ile ilgili olarak 10 Mayıs Cuma günü dikkat çekici bir karar alınmıştı. CASA tahtası kapatma kararı, KAP üzerinden şirketin yatırımcılarına ve kamuoyuna duyurulmuştu. Bu haber, firmanın yatırımcıları arasında adeta “şok etkisi” yarattı. Neyse ki bu durum uzun sürmedi ve müjdeli haber bugün (13 Mayıs Pazartesi) geldi. CASA tahtası neden kapandı? CASA hisse cezası ne zaman bitiyor? Arz Takvimi takipçileri için detaylara yer verelim…

CASA Tahtası Neden Kapandı? CASA Hisse Cezası Ne Zaman Bitiyor

Şirketin finansal raporlarının zamanında KAP’a bildirilmemesi nedeniyle CASA hisse tahtası 10 Mayıs Cuma günü alınan karar uyarınca kapatılmıştı. Geride bıraktığımız hafta sonu belirsizlik içerisinde geçerken, bugün sabah saatlerin Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin finansal tablolar için ek süre talep ettiği öğrenildi. Firmanın ek süre talep etmesi ile birlikte şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören payları için de müjdeli haber geldi.

CASA hisse cezası 3 günlük sürenin ardından sona erdi ve CASA paylarının 13 Mayıs Pazartesi günü seans başından itibaren yeniden borsada işlem görmeye başlamasına karar verildi. Bu karar, Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi ve Ticaret A.Ş yatırımcılarının yüreğine su serpti.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Borsada Hisse Tahtası Kapanması Ne Demek? Hisse Borsadan Atılır, Çıkar mı?

Şirketlerin Borsa İstanbul’da paylarının işlem görmeye başlaması “halka arz” süreci ile başlamakta. Bu süreç, tersine şekilde de işleyebilmekte ve firmaların borsada işlem gören paylarının tahtaları kapanabilmekte. Bunun için pek çok farklı neden bulunmakta. Yukarıdaki CASA hisse örneğinde görüldüğü gibi, geçici kapatma işlemleri uygulanabilmekte. Gerekli görüldüğü durumlarda, hisselerin borsa hayatı tamamen de sona erebilmekte.

Şirketler, finansal olarak “batmadıkları” halde dahi paylarının borsada işlem görmeye devam etmesinden vazgeçebilmekte. Kotasyondan kendi istekleri ile çıkan şirketlerde hissesi bulunan paydaşların ortaklıkları devam etmekte. Bununla birlikte, finansal olarak “batık” olduğu için faaliyetlerine son verilen ve borsadan “delist” edilen şirketlerde lotu bulunan yatırımcıların ilgili yatırımları yok olabilmekte.

CASA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz