SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Ege Gübre (EGGUB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Ege Gübre Sanayii A.Ş. tarafından yeni finansal veriler kamuoyuna deklare edildi. Peki, Ege Gübre (EGGUB hisse) 2024 ilk çeyrek bilanço nasıl geldi?

Yayınlanma:
Ege Gübre (EGGUB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Gübre sektörünün ülkemizdeki en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan Ege Gübre Sanayii A.Ş; Ocak, Şubat ve Mart aylarına yönelik olarak finansal tablolarını deklare etti. Şirketin açıkladığı rakamlar, beklentilerin altında geldi. Bu durum, EGGUB paylarının bugüne satıcılı olarak başlamasına neden oldu. Ege Gübre (EGGUB hisse) 2024 ilk çeyrek bilanço analizine Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Ege Gübre (EGGUB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Ege Gübre Sanayii A.Ş.’nin 2024 yılının ilk 3 ayına dair açıkladığı rakamların özet değerlendirmesi şu şekilde:

İLGİLİ HABER EGGUB Bilanço Geldi Hisse Düştü 21 Mart 2024
Ege Gübre Sanayii A.Ş. tarafından yeni finansal veriler kamuoyuna deklare edildi. Peki, Ege Gübre (EGGUB hisse) 2024 ilk çeyrek bilanço nasıl geldi?

Satışlar: Şirketin hasılatı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 24 oranında azaldı ve 741 milyon TL seviyesinden 566 milyon TL civarına geriledi.

Brüt Kar: Firmanın hasılatındaki düşüş, brüt karlılığına da yansıdı. Önceki yılın ilk 3 ayında brüt 166 milyon lira kar elde eden Ege Gübre’nin karı 146 milyon TL’ye indi. Düşüş oranı yüzde 12 oldu.

FAVÖK: Şirketin FAVÖK’ü de geçtiğimiz seneye göre yüzde 18 oranında azaldı ve 106 milyon liradan 87 milyon liraya düştü.

Net Kar: Hasılatı ve brüt karı azalan Ege Gübre; geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde olduğu gibi bu yılın ilk 3 ayında da net dönem zararı yazdı. Hemen hemen aynı miktarda gerçekleşen zarar, 128 milyon TL civarında netleşti.

Dönen Varlıklar: Şirketin dönen varlıkları 1,1 milyar lira seviyesinden, 3 ay içerisinde yüzde 19 düşerek 900 milyon liraya geriledi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıklarında ise yüzde 3 azalma görüldü. Yıl başında 4 milyar 220 milyon TL olan duran varlıklar, 4 milyar 100 milyon liranın altına indi.

Toplam Varlıklar: Dönen ve duran varlıklardaki azalmaya paralel olarak Ege Gübre’nin toplam varlıkları da yıl başına nazaran yüzde 6 civarında düşerek 5,3 milyar lira seviyesinden 5 milyar TL düzeyine geriledi.

Net Borç: Şirketin bilançosundaki “olumlu kalem” ise borçluluk olarak dikkat çekti. Firmanın 500 milyon TL’den fazla net nakit pozisyonu olduğu görüldü.

Özkaynaklar: Ege Gübre’nin özkaynaklarında son 3 ayda yüzde 2 seviyesinde düşüş görüldü ve 4,8 milyar lira civarından 4,7 milyar TL’nin altına inildi.

Ege Gübre (EGGUB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Ege Gübre (EGGUB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Ege Gübre Çarpanları Nasıl? EGGUB Hisse FK ve PD/DD Oranları Kaç?

Ege Gübre Sanayii A.Ş.’nin son açıklanan bilançosuyla çarpanları da güncellendi. EGGUB FK oranı 10 ve PD/DD oranı da 0,91 olarak hesaplandı.

EGGUB Hisse Bilançoya Nasıl Tepki Verdi?

Şirketin dün akşam açıkladığı bilançonun akabinde, EGGUB hisse borsada bugüne satıcılı başladı. 39,7 TL seviyesine kadar geri çekilen hisse, günlük düşüşünü yüzde 7 civarına kadar taşıdı.

EGGUB KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz