SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

EGGUB, ENKAI ve SKBNK Gelecek Hafta Temettü Verecek

Şirketler, geçtiğimiz yıl elde ettikleri net kardan, yatırımcılarına temettü dağıtıyor. EGGUB, ENKAI ve SKBNK önümüzdeki hafta kar payı verecek.

Yayınlanma:
EGGUB, ENKAI ve SKBNK Gelecek Hafta Temettü Verecek

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan firmalar, yıllık bilançolarında oluşan net dönem karını paydaşları ile paylaşıyor. Daha önce aldıkları temettü kararlarını bu hafta uygulamaya koyacak 3 firma bulunuyor. EGGUB, ENKAI ve SKBNK gelecek hafta temettü verecek. Şirketlerin, ortaklarına dağıtacakları kar payları ile ilgili detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

EGGUB, ENKAI ve SKBNK Gelecek Hafta Kar Payı Dağıtacak 2024

13 Mayıs Pazartesi günü ile başlayacak hafta içerisinde kar paylarını ortaklarının hesabına yatıracak şirketler için detaylar şu şekilde:

İLGİLİ HABER EGGUB Bilanço Geldi Hisse Düştü 21 Mart 2024
Şirketler, geçtiğimiz yıl elde ettikleri net kardan, yatırımcılarına temettü dağıtıyor. EGGUB, ENKAI ve SKBNK önümüzdeki hafta kar payı verecek.

13 Mayıs Pazartesi günü Şekerbank T.A.Ş., SKBNK hisse sahiplerine lot başına brüt 0,0615591 TL temettü ödeyecek. Yüzde 10 stopaj kesintisinin ardından müşterilerin hesabına geçecek net kar payı tutarı hisse başına 0,0554031 TL olacak. Portföyünde 1000 lot SKBNK hisse olan yatırımcı 55,40 TL kar payı ödemesi alacak. Güncel SKBNK hisse fiyatı ile, net SKBNK temettü ödemesi verimliliği takribi yüzde 1,1 seviyesinde bulunmaktadır.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER EGGUB Bedelsiz, EGSER Bedelli Sermaye Artırımı Onaylandı
Şirketler, geçtiğimiz yıl elde ettikleri net kardan, yatırımcılarına temettü dağıtıyor. EGGUB, ENKAI ve SKBNK önümüzdeki hafta kar payı verecek.

14 Mayıs Salı günü Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., ENKAI hisse ortaklarına lot başına brüt 1.25 TL temettü ödeyecek. Vergilendirmenin ardından paydaşların hesabına geçecek lot başına net tutar 1,1462001 TL olacak. Portföyünde 100 lot ENKAI hisse olan yatırımcı 114,62 TL temettü ödemesi alacak. Güncel ENKAI hisse fiyatı ile, net ENKAI kar payı ödemesi verimliliği takribi yüzde 2,8 seviyesinde bulunmaktadır.

16 Mayıs Perşembe günü Ege Gübre Sanayi A.Ş., EGGUB hisse paydaşlarına lot başına brüt 1.20 TL kar payı dağıtacak. Ortakların net kar payı meblağı hisse başına 1.08 TL olacak. Elinde 100 lot EGGUB hisse olan yatırımcı, vergilendirmenin ardından 108 lira kar payı ödemesi alacak. Güncel EGGUB  hisse fiyatı ile, net EGGUB temettü ödemesi verimliliği takribi yüzde 2,2 seviyesinde bulunmaktadır.

Temettü Ödemeleri Hesaba Yattıktan Sonra Vergi Var mı?

Şirketlerin, yatırımcılarının hesabına gönderdikleri kar paylarından herhangi bir vergi tahsil edilmemektedir. Yüzde 10 tutarındaki stopaj, ilgili şirketin belirlediği temettü tutarının üzerinden ödeme esnasında alınmakta ve paydaşın hesabına net tutar yatırılmaktadır. Alınan temettü üzerinden yatırımcının yapması gereken herhangi bir ödeme bulunmamaktadır.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz