SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Etiler Gıda Hissesi ETILR Patron Satışı ve Kredili İşlem Yasağı İle Taban Oldu

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarında hareketli günler yaşanıyor. Etiler Gıda hissesi ETILR patron satışı ve kredili işlem yasağı ile taban oldu.

Yayınlanma:
Etiler Gıda Hissesi ETILR Patron Satışı ve Kredili İşlem Yasağı İle Taban Oldu

Şirket sahiplerinden “hisse satışı” ile ilgili olarak son dönemde açıklama yapan isimlerden biri de Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İzzettin Kaplan oldu. 13 Mayıs Pazartesi akşamı KAP üzerinden geçilen bildirim ile İzzettin Kaplan’ın 1 milyon 195 bin lotu borsada işlem gören tipe dönüştürmek için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na başvuruda bulunduğu öğrenildi. Akabinde, dün akşam Borsa İstanbul tarafından ETILR hisseye kredili işlem yasağı getirildi. Etiler Gıda hissesi ETILR patron satışı ve kredili işlem yasağı ile bugün taban oldu. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Etiler Gıda Hissesi ETILR Patron Satışı ve Kredili İşlem Yasağı İle Taban Oldu

Son dönemde Borsa İstanbul’da önemli bir yükselişe imza atan ETILR hisse en yüksek 30,76 TL düzeyini gördü. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 12 lira civarında işlem görmekte olan hissenin 1 yıldaki primi yüzde 130’u aştı. Bu hafta başında şirketten gelen bir haber ise yatırımcıları üzdü. Zira, şirketin yönetim kurulu başkanı İzzettin Kaplan tarafından 1 milyon 195 bin lotun borsada işlem gören tipe dönüştürülmesi adına başvuruda bulunulduğu kamuoyuna deklare edildi.

Halka açıklık oranının artacağı anlamına gelen bu durum sonrasında dün akşam Borsa İstanbul yönetimi tarafından alınan karar da şirket yatırımcılarını üzen bir başka husus oldu. Volatilite bazlı tedbirler kapsamında ETILR hisse kredili işlemlere 1 ay süre ile kapatıldı. Bu noktada, “ETILR hisse yasak ne zaman bitecek” sorusu yatırımcılarca dile getirilmeye başlandı. ETILR hisse kredili işlemlere konu edilememe yasağı 15 Mayıs Çarşamba günü seans açılışından başlayarak 14 Haziran 2024 seans sonuna kadar devam edecek.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Şirket paylarının Kurban Bayramı sonrasında herhangi bir yasak olmadan işlem görmeye başlanabileceği güncel olarak belirtilebilir. Ancak Borsa İstanbul yönetiminin gerekli görmesi durumunda yeni tedbirler getirebileceği ve ilgili süreyi de uzatabileceği göz ardı edilmemelidir.

Etiler Gıda Hissesi ETILR Patron Satışı ve Kredili İşlem Yasağı İle Taban Oldu

Etiler Gıda Hissesi ETILR Patron Satışı ve Kredili İşlem Yasağı İle Taban Oldu

Yukarıda belirtilen tüm bu gelişmeler ve etkenler ile ETILR hisse bugün seans açılışına “satıcılı” şekilde başladı. Kısa sürede yoğunlaşan satışlar ile saat 10.08 de devre kesici çalıştı. 15 dakikalık devre kesici arasında da toparlanamayan ETILR hisse, düşüşünü derinleştirdi ve günün taban fiyatı olan 27,82 TL’ye indi. Hali hazırda hissenin taban fiyatında binlerce lot satış için sıra beklerken, yatırımcılar ETILR hisse yorum ve analizi ne durumda merak ediyor. Ancak yaşanan gelişmelerin sıcaklığı ile hissedeki durumun oturması için biraz zamana ihtiyaç olduğu görünmekte.

Volatilitesinin arttığı son dönemlerde gözlenen ETILR hisse de işlem yapmak isteyen yatırımcıların kademeli işlemlere özen göstermeleri, borçla ve kredi ile işlem açmamaları, riskten uzak durarak ilerlemeleri kendileri adına kritik önemde görünmekte.

ETILR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz