SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Europower Enerji (EUPWR Hisse) Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından bedelsiz sermaye artırım kararı alındı. İşte, Europower Enerji (EUPWR hisse) bedelsiz detayları…

Yayınlanma:
Europower Enerji (EUPWR Hisse) Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş., haftanın son işlem gününde bedelsiz sermaye artırım kararı aldığını duyurdu. Akşam seans kapanışı ile birlikte gelen duyuru sonrasında, yatırımcılar Europower Enerji (EUPWR hisse) bedelsiz detaylarını araştırmaya başladılar. EUPWR yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımı ne zaman yapılacak, hisse kaça bölünecek gibi soruların cevaplarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Europower Enerji (EUPWR Hisse) Bedelsiz ile Bölünecek

24 Mayıs 2024 Cuma akşamı açıklanan yüzde 200 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı uyarınca Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin ödenmiş sermayesi 220 milyon TL noktasından 660 milyon TL seviyesine çıkarılacak. Şirketin yapacağı 440 milyon liralık artırım, firmanın iç kaynaklarından karşılanacak.

Hisse senetleri ihraç primlerinden karşılanacak” 440 milyon liralık tutar sonrasında, yatırımcılara yeni ücretsiz lotlar verilecek. Şirket, ilgili onayları almak için; Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul, T.C. Ticaret Bakanlığı ve Merkezi Kayıt Kuruluşu başta olmak üzere yasal otoritelere başvurularını gerçekleştirmeye başlayacak.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Europower Enerji EUPWR Hisse Ne Zaman, Kaç Liradan Bölünecek? EUPWR da Kaç Lotu Olanın, Kaç Lotu Olacak?

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin bedelsiz sermaye artırımı başvurusu, SPK tarafından onaylanmasının ardından resmiyet kazanacak. Bu nedenle, Europower Enerji hissesinin ne zaman bölüneceği henüz netlik kazanmadı. Bilindiği üzere, Sermaye Piyasası Kurulu’nda 1 yıldır sermaye artırımı için bekleyen şirketler olduğu gibi, 2 ay önce yaptığı başvuruya onay alan firmalar da mevcut. Bu konuda son örnek, Jantsa Jant Sanayii (JANTS hisse) olarak verilebilir.

Europower Enerji (EUPWR Hisse) Bedelsiz Ne Zaman 2024?

Europower Enerji (EUPWR Hisse) Bedelsiz Ne Zaman 2024?

SPK tarafından EUPWR bedelsiz sermaye artırımı onaylanması durumunda, portföyünde 1 lot EUPWR hissesi olana 2 lot daha hisse verilecek, böylece toplam 3 lotu olacak. Elinde 100 lot EUPWR hisse olanın pay adedi 300’e çıkacak. Portföy meblağında ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Zira, hisse bölünmesi ile birlikte, hissenin fiyatı da 3’e bölünecek.

EUPWR hissenin kaç TL’nin bölüneceğini de henüz ön görmek mümkün değil. Zira, SPK’nın bedelsiz sermaye artırımını onaylayacağı tarihte hissenin kaç TL seviyesinde olacağına göre bu durum farklılık gösterecektir. Örneğin, EUPWR hisse 150 TL düzeyinden bölünecek olursa lot fiyatı 50 TL’ye inecek ve yatırımcıların elindeki lot sayısı da 3 katına çıkacaktır.

EUPWR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz