SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Gürsel Turizm Güçlü Bilanço ile GRSEL Hisse Zirve Yeniledi 2024

GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. yeni finansal verilerini kamuoyuna deklare etti. Gürsel Turizm güçlü bilanço ile GRSEL hisse zirve yeniledi.

Yayınlanma:
Gürsel Turizm Güçlü Bilanço ile GRSEL Hisse Zirve Yeniledi 2024

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan pek çok hisse son dönemde iç açıcı bilançolar yayımlamamaya başladı. Özellikle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz artırım döngüsüne girmesinin akabinde şirketlerin bilançolarında da verilerin aşağı yönlü gelmeye başladığı görüldü. Böylesi bir dönemde, GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. açıkladığı pozitif ilk çeyrek bilançosu ile dikkat çekti. Gürsel Turizm güçlü bilanço ile GRSEL hisse zirve yeniledi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte Gürsel Turizm finansal tablolarının detaylarına göz atalım…

Gürsel Turizm (GRSEL Hisse) Güçlü Bilanço Nasıl Geldi 2024?

GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. tarafından açıklanan rakamların özet değerlendirmesi şu şekilde.

Hasılat: Şirketin satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 50’den fazla artarak 1,1 milyar lira seviyesinden 1,7 milyar lira düzeyine yükseldi.

Brüt Kar: Firmanın brüt karı da geçtiğimiz senenin ilk çeyreğine göre yüzde 166 oranında yükseldi ve 232 milyon TL civarından 617 milyon TL seviyesine yaklaştı.

FAVÖK: Gürsel Turizm’in FAVÖK’ü 230 milyon TL düzeyinden yüzde 163 oranında artarak 605 milyon TL civarına ulaştı.

Net Kar: Şirket, aynı döneme göre net dönem karını da 127 milyon liradan yüzde 237 oranında artırarak 430 milyon TL seviyesine çıkardı.

Dönen Varlıklar: Yılbaşına nazaran 2 milyar 115 milyon lira seviyesindeki dönen varlıklarını yüzde 3 artıran Gürsel Turizm, 2 milyar 176 milyon TL düzeyine ulaştı.

Duran Varlıklar: Son 3 ayda duran varlıklarını da yüzde 5 oranında artıran firma 3,8 milyar TL’den 4 milyar lira civarına erişti.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Toplam Varlıklar: Dönen ve duran varlıklarını artıran şirketin toplam varlıkları 5,9 milyar lira düzeyinden 6 milyar 158 milyon lira noktasına ulaştı.

Net Borç: Sene başında 26 milyon lira net borcu bulunan şirketin geride kalan 3 ayda bu borcu kapattığı ve kasasında ekstra 123 milyon TL seviyesinde nakit pozisyonu oluşturduğu görüldü.

Özkaynaklar: 2023 yılı sonunda 3 milyar 563 milyon TL özkaynağı bulunan şirket, aradan geçen 3 aylık zaman diliminde bunu yüzde 12 artırmayı başardı ve 3 milyar 981 milyon TL noktasına erişti.

Gürsel Turizm Güçlü Bilanço ile GRSEL Hisse Zirve Yeniledi 2024

Gürsel Turizm Güçlü Bilanço ile GRSEL Hisse Zirve Yeniledi 2024

Gürsel Turizm Çarpanları Nasıl? GRSEL Hisse FK ve PD/DD Oranları Kaç?

Şirketin son açıkladığı bilanço sonrasında çarpanları da yeniden hesaplandı. Buna göre GRSEL FK oranı 9,4 ve PD/DD oranı da 3,64 olarak gerçekleşti.

Gürsel Turizm Güçlü Bilanço ile GRSEL Hisse ATH Yaptı!

Dün akşam firma tarafından KAP üzerinden açıklanan finansal verilerin akabinde GRSEL hisse bugün, şimdiye kadar gördüğü en yüksek noktayı tazeledi. GRSEL payları bugün eriştiği 155 TL ile ATH yenilemiş oldu.

GRSEL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz