SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

İyi Bilanço MIATK de Tavan Getirdi 2024

Mia Teknoloji A.Ş tarafından dün akşam yılın ilk çeyrek finansal verisi açıklanmıştı. İyi bilanço MIATK de tavan getirdi, yatırımcısı memnun; işte detaylar…

Güncelleme: 16:47 - 05.06.2024
İyi Bilanço MIATK de Tavan Getirdi 2024

2024 yılının ilk 3 ayına dair finansal veriler, Mia Teknoloji tarafından dün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurulmuştu. Yatırımcılarının Mayıs ayı içerisinde bekledikleri bilançonun Haziran ayının ilk haftasına kalması serzenişlere sebep olmaktaydı. Ancak gelen bilançonun bir hayli olumlu olması, söz konusu serzenişleri ortadan kaldırdı. Dün gelen tablolarda yer alan pozitif rakamlar sonrasında Mia Teknoloji payları bugün borsada güne “tavan” ile giriş yaptı. İyi bilanço MIATK de tavan getirdi; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

İyi Bilanço MIATK de Tavan Getirdi 2024

Dün (4 Haziran 2024 Salı) akşam KAP üzerinden yapılan bildirim ile Miatek bilançoda özet olarak şu rakamlar yer aldı:

Firmanın satışları geçtiğimiz senenin ilk 3 ayına göre bu yılın aynı döneminde neredeyse 3 katına ulaştı ve 945 milyon TL olarak gerçekleşti. Brüt karını da aynı dönemde rekor oranda artıran Mia Teknoloji 818 milyon TL seviyesini yakaladı. FAVÖK’ü 179,5 milyon TL’den 846 milyon liraya ulaşan şirket bu gelişmeyle de yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

78 milyon lira olan önceki yılın aynı dönemindeki net kar rakamını 669 milyon lira seviyesine taşıyan şirket burada da rekor artış yakaladı. Firmanın varlıkları da ciddi gelişme kaydederek toplamda 2,5 milyar lira seviyesinden 3 milyar 340 milyon TL civarına yükseldi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Firma, tüm bu olumlu gelişmelerini bir de net kasa fazlası ile süsledi. Borçlarını karşılayacak nakdi kasasında bulunduran Mia Teknoloji’nin kasasında 116 milyon TL nakit bulunuyor. Ayrıca şirketin özkaynakları da 2,7 milyar TL seviyesine ulaşmış halde.

MIATK hisse de gelen iyi bilanço sonrasında, bu durum borsaya da yansıdı. Şirket payları BIST de bugün seans açılışına günün tavan fiyatı olan 52,10 TL’den giriş yaptı. Hali hazırda bu seviyeden işlem görmeye devam eden Miatek hisse, gün boyu tavan bozmadı. Seansı da tavan kapatması muhtemel Miatk hissenin AKD’sinde kurumsal yatırımcının alımda olduğu görülüyor.

İyi Bilanço MIATK de Tavan Getirdi 2024

İyi Bilanço MIATK de Tavan Getirdi 2024

MIATK Hisse Tavan da Kaç Lot Bekliyor?

5 Haziran 2024 Çarşamba günü itibariyle, seans kapanışına yakın saatlerde Miatk hisse tavanında 5 milyon lottan fazla pay alım için sıra bekliyor. Miatek tahtasında satıcıların iştahlı olmadığı görülüyor. Az sayıdaki satışın ise daha çok bireysel yatırımcıların işlem yaptığı aracı kurumlardan geldiği görülüyor.

MIATK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz