SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KCHOL, AGHOL ve SAHOL 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

Borsa İstanbul’da işlem gören en büyük şirketler arasında yer alan 3 şirketin; KCHOL, AGHOL ve SAHOL 2024 temettü ön görüleri ne seviyede, birlikte göz atalım.

Yayınlanma:
KCHOL, AGHOL ve SAHOL 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

Ülkemizin en büyük holdingleri olan Koç Holding, Sabancı Holding ve Anadolu Grubu Holding’in hisseleri Borsa İstanbul’da halka açık şekilde işlem görüyor. Milyonlarca yatırımcının ortağı konumunda oldukları şirketler, hemen hemen her yıl paydaşlarına temettü vererek, elde ettikleri net karı bölüşme yoluna gidiyor. Peki KCHOL, AGHOL ve SAHOL 2024 yılında ne kadar temettü verecek? Aracı kurumların bu konudaki ön görülerini inceleyelim.

KCHOL, AGHOL ve SAHOL 2024 Yılında Ne Kadar Kar Payı Verecek?

İş Yatırım’ın 3 büyük holdingin paydaşlarına vereceği temettü ve hisselerin bu doğrultuda gerçekleşecek temettü verimliliğine dair ön görüleri aşağıdaki gibidir:

İLGİLİ HABER Anadolu Grubu Holding Hissesi AGHOL Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
Borsa İstanbul’da işlem gören en büyük şirketler arasında yer alan 3 şirketin; KCHOL, AGHOL ve SAHOL 2024 temettü ön görüleri ne seviyede, birlikte göz atalım.

KCHOL 2024 Temettü Miktarı Ne Kadar Olacak?

2023 yılının ilk 9 ayında 73 milyar TL’den fazla net kar elde eden Koç Holding, bu tutarı yıllık bazda 100 milyar lira seviyesine taşıyabilir. 2022 yılında elde ettiği net kar üzerinden 2023 yılında paydaşlarına lot başına 1,73 TL kar payı ödeyen holdingin bu rakamı 2024 yılı için 4,5 TL seviyesine yükseltmesi bekleniyor. Bu doğrultuda KCHOL’ün temettü verimliliğinin de yüzde 3’ü aşması ön görülüyor. Elbette holdingin edeceği net kar miktarına göre dağıtacağı kar payında ve temettü verimliliğinde farklılık yaşanabilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

AGHOL 2024 Temettü Miktarı Ne Kadar Olacak?

AG Anadolu Grubu Holding A.Ş, 2023 yılının ilk 3 çeyreğinde 7,5 milyar liradan fazla net kar elde ederek önemli bir başarıya imza attı. Şirketin kar miktarının 2023 yılının tamamında 10 milyar lira düzeyinin üzerine çıkması ön görülüyor. 2022 yılında elde ettiği net kardan 2023 yılı içerisinde paydaşlarına lot başına 0,82 TL temettü dağıtan holdingin bu tutarı 2024 yılı içerisinde 1 liranın üzerine taşıması bekleniyor. Böylece AGHOL temettü verimliliği de yüzde 0,5 dolayında gerçekleşecek.

SAHOL 2024 Temettü Miktarı Ne Kadar Olacak?

Geçtiğimiz yıl lot başına 1,75 TL temettü veren Sabancı Holding, 2023 yılının ilk 9 ayında 36 milyar liradan fazla net kar elde etmişti. 2023’ün tamamında bu rakamın 50 milyar lira düzeyine gelmesi bekleniyor. Holdingin paydaşlarına yapacağı kar payı ödemesinin de lot başına 1,78 TL’yi bulması ön görülüyor. Bu doğrultuda SAHOL’ün temettü verimliliği yüzde 3 civarında gerçekleşebilir. Elbette bu rakamların İş Yatırım’ın tahmini niteliğinde olduğunu ve gerçekleşmelerin farklılık arz edebileceğini göz ardı etmemek lazım.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz