SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Mia Teknoloji A.Ş, yatırımcıları ve piyasa tarafından merakla beklenen KAP bildirimini geçti. Mia Teknoloji (MIATK hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi?

Yayınlanma:
Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Payları Borsa İstanbul’da MIATK kodu ile işlem görmekte olan Mia Teknoloji, son yılların en hızlı gelişen teknoloji firmalarından biri olarak dikkat çekiyor. Ülkemiz teknoloji sektörünün büyüyen aktörlerinden biri konumunda bulunan Mia Teknoloji, bir süredir yatırımcılarının beklemekte olduğu 2024 yılı ilk 3 ayına dair finansal verilerini kamuoyu ile paylaştı. Beklendiği gibi, “son derece olumlu” bir bilanço açıklayan şirketin yatırımcıları, finansal tablolarda gördükleri rakamları beğendi. Mia Teknoloji (MIATK hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi; daha yakından inceleyelim…

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Mia Teknoloji 2024 yılı 1. Çeyrek finansal tablolarını kalem kalem incelemek gerekirse:

Hasılat: Şirketin hasılatı, önceki yılın ilk 3 ayına göre yüzde 184 seviyesinde artış gösterdi. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 332 milyon lira hasılat elde eden firma, bu rakamı 2024’ün ilk çeyreğinde 945 milyon TL düzeyine taşıdı.

Brüt Kar: Geçtiğimiz yılın ilk 3 ayında 178 milyon TL seviyesinde brüt kar elde eden Mia Teknoloji, bu yılın aynı döneminde ise 818 milyon lira düzeyinde brüt kar elde etti, artış yüzde 360 oldu.

FAVÖK: Önceki yıl 179,5 milyon TL FAVÖK kaydeden şirketin bu yıl ki FAVÖK marjı 846 milyon lirayı aştı. Artış oranı yüzde 371’in üzerine çıktı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Net Dönem Karı: Hasılat ve brüt karda elde ettiği artışı net dönem karına da taşımayı başaran Mia Teknoloji; bu yılın Ocak, Şubat ve Mart aylarında 669 milyon liradan fazla net dönem karı elde etti. Söz konusu rakam, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde 78 milyon TL civarındaydı. Buradaki artış, yüzde 750’yi aştı.

Dönen Varlıklar: Yıl başına göre dönen varlıklarını yüzde 92 seviyesinde artıran Mia Teknoloji, 870 milyon TL civarından 1 milyar 662 milyon lira civarına ulaştı.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıkları sene başına nazaran yüzde 3 arttı ve 1 milyar 679 milyon TL olarak gerçekleşti.

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Toplam Varlıklar: Hem dönen ve hem de duran varlıkları artan şirketin toplam varlıklarında artış oranı yüzde 33 oldu. Toplam varlıklar sene başına göre, aradan geçen 3 aylık zaman diliminde 2,5 milyar lira seviyesinden 3 milyar 340 milyon TL civarına yükseldi.

Net Borç: 2023 yılı sonunda net 56 milyon TL civarında borcu bulunan Mia Teknoloji, net borçlulukta da artıya geçti. Şirketin kasasında 116 milyon liradan fazla net nakit pozisyonu olduğu finansal tablolara yansıdı.

Özkaynaklar: Yıl başında 2 milyar 25 milyon TL civarında özkaynağı bulunan Mia Teknoloji, bu rakamı da yüzde 33 seviyesinde artırmayı başararak 2,7 milyar TL civarına taşıdı.

MIATK Çarpanları Nasıl? Miatk Hisse FK ve PD/DD Oranları Kaç?

Mia Teknoloji tarafından son açıklanan finansal verilerin ardından şirket çarpanları da olumlu yönde revize edildi. Buna göre MIATK FK oranı 20 ve PD/DD oranı da 8,7 civarında hesaplandı.

MIATK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz