SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

ONRYT Taban Oldu: Niye Düşüyor, Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT taban oldu. Borsada işleme başladığı günden bu yana ilk kez taban olan ONRYT neden düşüyor, satılmıyor, tabanda kaç lot bekliyor?

Yayınlanma:
ONRYT Taban Oldu: Niye Düşüyor, Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

22-23 Mayıs tarihlerinde lot başına 49,5 liradan halka arzı gerçekleştirilen Onur Yüksek Teknoloji, 28 Mayıs Salı günü itibariyle borsada işlem görmeye başlamıştı. Tamamen eşit dağıtım olmasına rağmen 7 bin lota kadar halka arzında dağıtım yapan hisse, 3. işlem gününde ilk kez tavan bozmuş ama kısa sürede yeniden tavan olarak yoluna devam etmişti. Ara ara tavan bozarak da olsa 1 hafta boyunca daha yükselmeyi sürdüren ONRYT bugün ilk kez taban oldu. Bugünün en düşük seviyesi olan 86,65 TL noktasına inen ONRYT taban seviyesinde kısa sürede yüz binlerce lot birikmeye başladı. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

ONRYT Taban Oldu: Niye Düşüyor, Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT dünü tavan kapattıktan sonra, bugüne “satıcılı” bir giriş yaptı. Kısa sürede devre kesen hissenin düşüşünü 15 dakikalık devre kesici de durduramadı. Aradan geçen yaklaşık 45 dakikalık zaman diliminin ardından bir kez daha devre kesen ONRYT hisse, taban olmamak için dirense de kurumsal yatırımcıdan gelen satışlara direnemedi. Dün tavan seviyesinden alan Şeker Yatırım’ın bugün açılışta yaptığı satışlara, kısa sürede Bank of America’dan gelen satışlar eşlik etti.

Kurumsal yatırımcının yaptığı satışları piyasa karşılasa da, satıcıların ağır basması sonrasında saat 13 olmadan ONRYT tabana oturdu. Hisseyi tabana kadar baskılayan kurumsal yatırımcının, taban seviyesine de kısa sürede yüklü satışlar yazdığı görüldü. An itibariyle ONRYT tahtasında, taban seviyesinde yaklaşık 1,4 milyon lot satış için bekliyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Onur Yüksek Teknoloji paylarındaki bugün ki sert düşüş, hissenin yatırımcılarının “ONRYT neden düşüyor” sorularını özellikle sosyal medyada dile getirmelerine neden oldu. Hissedeki düşüşün birkaç sebebi şu şekilde özetlenebilir:

  • Halka arz sonrasında yüzde 100’e yakın primlenen hissede kar almak isteyen yatırımcıların sayısının artması
  • Trade etmek amaçlı giren yatırımcıların hissede satış baskısı oluşturması
  • Trade eden kurumların hisseden para çıkışına neden olması
  • RSI vb. değerlerde soğuma gerekliliği hissedilmesi
ONRYT Taban Oldu: Niye Düşüyor, Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

ONRYT Taban Oldu: Niye Düşüyor, Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?

Halka arzlara yeni katılmaya başlayan yatırımcılardan gelen soruların arasında “ONRYT neden satamıyorum” suali de yer aldı. Hali hazırda, hissenin tabanında 1,4 milyon lot satış emri beklemesi nedeniyle, tahtada satış emri verenler ancak sıraya girebilmektedir. Yatırımcıların satış yapabilmeleri için önlerindeki hisselerin satılması ya da satış emri veren kişiler tarafından silinmesi gerekir. Aksi halde, hisse tabandan kalkmadan bugün satış gerçekleşmeyebilir.

ONRYT Alınır mı, Tekrar Yükselir mi?

Bütün hisseler için doğal bir süreç olan “düzeltme” aşamasını yaşayan Onur Yüksek Teknoloji payları, düzeltme aşaması bittikten sonra yeniden toparlanmaya başlayacaktır. Kritik önemdeki sektörlere hizmet veren firma, temeli sağlam şirketlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

ONRYT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz