SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Türk Telekom (TTKOM Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Ülkemiz GSM sektörünün lider aktörlerinden biri konumunda bulunan Türk Telekom (TTKOM hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosunu açıkladı.

Güncelleme: 12:20 - 06.06.2024
Türk Telekom (TTKOM Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Türk Telekom’dan beklenen KAP bildirimi dün akşam itibariyle geldi. Şirket tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden geçilen haberde, 2024 yılının ilk çeyrek verileri yer aldı. Firmanın yatırımcılarına ve kamuoyuna deklare edilen rakamlar, beklenti dahilinde geldi. Türk Telekom Türk Telekom (TTKOM hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosunu Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylı şekilde inceleyelim.

Türk Telekom (TTKOM Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

2024 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarına yönelik Türk Telekom tarafından duyurulan finansal verilerin özet değerlendirmesi şu şekilde:

Hasılat: Firmanın satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 6 seviyesinde arttı ve 28 milyar liranın üzerine çıktı. Önceki yıl hasılat 26,5 milyar seviyesindeydi.

Brüt Kar: Şirketin brüt karı ise 5,3 milyar TL düzeyinden yüzde 52 seviyesinde artarak 8,1 milyar liranın üzerini gördü. Geçtiğimiz yıl brüt kar 5 milyar 350 milyon TL civarındaydı.

FAVÖK: Türk Telekom’un FAVÖK’ündeki artış yüzde 25 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 7,6 milyar lira seviyesinde olan FAVÖK bu yılın ilk 3 ayında 9,6 milyar TL’yi geçti.

Net Dönem Karı: Firmanın net dönem karında ise yüzde 16 seviyesinde düşüş kayda geçti. Geçtiğimiz yıl 1 milyar 238 milyon lira olan net dönem karı, bu yılın aynı döneminde 1 milyar 43 milyon liraya düştü.

Dönen Varlıklar: Yılbaşında dönen varlıkları 55,5 milyar TL noktasında olan firmanın 3 aylık zaman diliminde bu kalemde 1,3 milyarlık gerileme ile 54,2 milyar TL seviyesine indiği görüldü.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıkları da sene başına göre 168,5 milyar liradan 164 milyar lira civarına geri çekildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Toplam Varlıklar: Dönen ve duran varlıklardaki düşüşle Türk Telekom’un toplam varlıklarında da son 3 ayda yüzde 3’lük düşüş görüldü. Toplam varlıklar 224 milyar liradan 218 milyar lira seviyesine indi.

Net Borç: Net borçluluğunda kayda değer bir gelişme yaşanmayan firmanın ödemesi gereken toplam tutar 51 milyar lira civarında bulunuyor.

Türk Telekom (TTKOM Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Türk Telekom (TTKOM Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Özkaynaklar: Şirketin özkaynakları da sene başına göre önemli ölçüde değişim göstermedi ve 113 milyar TL olarak gerçekleşti.

TTKOM Çarpanları Nasıl? TTKOM Hisse FK ve PD/DD Oranları Kaç?

Türk Telekom tarafından açıklanan 2024 yılının ilk çeyrek verilerinin ardından TKKOM çarpanları da yeniden hesaplandı. Buna göre TTKOM FK oranı 9 ve PD/DD oranı da 1,5 olarak netleşti.

TTKOM Hisse Bilançoya Nasıl Tepki Verdi?

Dünü 49,5 TL’den kapatan ve gelen bilançodan sonra piyasanın vereceği tepki merak konusu olan TTKOM hisseleri bugüne satıcılı başladı. 48 TL seviyesine kadar gevşeyen hisse fiyatı, bu noktadan gelen alımlarla toparlanma gayretine girişti.

TTKOM KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz