SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Osmanlı Yatırım Bedelsiz Kararı Sonrası OSMEN Hisse Tavan Serisine Devam Ediyor

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş., geçtiğimiz hafta bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurmuştu. Osmanlı Yatırım bedelsiz kararı sonrası OSMEN hisse tavan serisine devam ediyor.

Yayınlanma:
Osmanlı Yatırım Bedelsiz Kararı Sonrası OSMEN Hisse Tavan Serisine Devam Ediyor

Finansal piyasalarda aracılık hizmetleri veren Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında kar payı dağıtımı ve bedelsiz sermaye artışı konusunda önemli kararlar alındı. Yatırımcılarına 3 taksit halinde nakit kar payı dağıtma kararı alan firma, bunun yanı sıra rekor bedelsiz sermaye artışı kararı ile de dikkat çekti. Osmanlı Yatırım bedelsiz kararı sonrası OSMEN hisse ise yeni haftaya Borsa İstanbul’da tavan serisi ile başladı. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

Osmanlı Yatırım Bedelsiz Kararı Aldı

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Yönetim Kurulu’nda aldığı karar doğrultusunda geçtiğimiz hafta Cuma günü (26 Nisan 2024) seans kapanışının ardından bedelsiz sermaye artışını kamuoyuna duyurduğunu söyleyebiliriz. KAP üzerinden yapılan bildirime göre, 20.942.609 TL’lik ödenmiş sermayesi olan şirketin iç kaynaklardan 379.057.391 TL seviyesinde sermayesini artırarak 400 milyon TL düzeyine yükseltmesine karar verildi.

Şirketin, hali hazırda kayıtlı sermaye tavanı 50 milyon TL seviyesinde bulunmasına rağmen, bu tutarın bir defaya mahsus olarak aşılarak bu tip bir bedelsiz sermaye artışının yapılmasına karar verildiği kamuoyuna deklare edildi. Yapılacak bedelsiz sermaye artışının oranı yüzde 1809 olarak belirlendi. Böylece, OSMEN hisse yatırımcılarının, ilgili süreç tamamlandığında ellerindeki lotların 18 katından fazla yeni hisseye sahip olacaklarını söylemek yanlış olmaz.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

OSMEN Hisse Temettü Verecek mi 2024?

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin geçtiğimiz yıl elde ettiği net kardan yatırımcılarına temettü dağıtıp dağıtmayacağı da geçtiğimiz hafta yapılan Yönetim Kurulu’nda karara bağlandı. Şirket yönetimi tarafından alınan karara göre, OSMEN paydaşları için 2024 yılı içerisinde 3 taksit halinde temettü dağıtımı yapılacak.

Osmanlı Yatırım Bedelsiz Kararı Sonrası OSMEN Hisse Tavan Serisine Devam Ediyor

Osmanlı Yatırım Bedelsiz Kararı Sonrası OSMEN Hisse Tavan Serisine Devam Ediyor

OSMEN hisse yatırımcıları, kar paylarını Mayıs ayı sonunda, Temmuz ayı sonunda ve Ekim ayı sonunda alacaklar. Brüt 1,11 TL ve net 1 TL şekilde hesaplara yapılacak ödemelerin toplamı dikkate alındığında; her 1 lot OSMEN hisse sahibinin yaklaşık 3 TL temettü ödemesi alacağını söyleyebiliriz.

OSMEN Bedelsiz Sermaye Artışı Ne Zaman Yapılacak 2024?

Şirketin yönetim kurulunda alınan kararın genel kurula sunulmasının ardından SPK’dan gerekli izinlerin alınması için başvuruda bulunulacağı bilinmekte. Bundan sonraki süreç ise, SPK’nın onay verip vermeyeceğine bağlı olarak ilerleyecek. Dolayısıyla, OSMEN bölünme ne zaman gerçekleşecek sorusuna net cevap verebilmek şu anda mümkün değil.

OSMEN Hisse Tavan Serisi Yapıyor

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den gelen olumlu haberlerin ardından şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören payları hareketlendi. Yeni haftaya tavan serisi ile giriş yapan OSMEN hisse, dünü tavan açıp tavan kapattıktan sonra, bugün de (30 Nisan 2024 Salı) tavan fiyattan (257 TL) işlem görmekte.

OSMEN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz