SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler tarafından yılın ilk 3 ayına dair finansal veriler açıklandı. Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 ilk çeyrek bilanço nasıl geldi?

Yayınlanma:
Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Borsa İstanbul’da aracılık faaliyeti yürüten firmalardan biri olan Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş yılın; Ocak, Şubat ve Mart dönemi için finansal rakamlarını deklare etti. Peki Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 ilk çeyrek bilançosu ne durumda? Dün akşam KAP üzerinden yapılan bildirimle gönderilen tablolara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım.

Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

BIST de faaliyet gösteren aracı kurumlardan olan Osmanlı Yatırım’ın 2024’ün ilk 3 ayına dair finansal verilerinin özeti şu şekilde:

İLGİLİ HABER Osmanlı Yatırım Bedelsiz Kararı Sonrası OSMEN Hisse Tavan Serisine Devam Ediyor
Osmanlı Yatırım Menkul Değerler tarafından yılın ilk 3 ayına dair finansal veriler açıklandı. Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 ilk çeyrek bilanço nasıl geldi?

Satışlar: Şirketin hasılatı önceki yılın aynı döneminde 6 milyar lira seviyesine yakın iken, bu yılın ilk 3 ayında yüzde 80 düşerek 1,2 milyar lira seviyesine geriledi.

Brüt Kar: Firmanın brüt karı geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 519 milyon TL düzeyinde idi. Bu rakamda da yüzde 29 gerileme yaşandı ve 368 milyon lira civarına düştü.

FAVÖK: Önceki yıl çeyreklik bazda 306 milyon TL olan FAVÖK de yüzde 52 oranında düşerek bu yıl 146 milyon liraya geriledi.

Net Kar: Osmanlı Yatırım’ın net dönem karı 156 milyon liradan 89 milyon TL civarına geri çekildi. Net kardaki azalış oranı yüzde 43 oldu.

Dönen Varlıklar: Aracı Kurum’un dönen varlıkları yıl başına nazaran yüzde 11 arttı ve 2,76 milyar liradan 3 milyar liranın üzerine çıktı.

Duran Varlıklar: Şirketin duran varlıkları da yüzde 20 arttı ve 437 milyon liradan 522 milyon TL’ye yükseldi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Toplam Varlıklar: Firmanın toplam varlıkları bu kapsamda 3,2 milyar liradan yüzde 12 artarak 3,6 milyar lira seviyesine geldi.

Net Borç: Geçtiğimiz yıl da net borcu bulunmayan Osmanlı Yatırım’ın hali hazırda 1,3 milyar liradan fazla nakdi kasasında bulunuyor.

Özkaynaklar: Şirket, özkaynaklarını 1,5 milyar lira seviyesinden, 3 aylık zaman diliminde yüzde 23 artırarak 1 milyar 850 milyon TL’ye çıkardı.

Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Osmanlı Yatırım (OSMEN) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

OSMEN Çarpanları Nasıl? OSMEN FK ve PD/DD Oranı Kaç?

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler tarafından açıklanan son bilançonun ardından şirketin çarpanları da güncellendi. OSMEN hisse FK oranı 11,5 ve PD/DD oranı da 3,2 olarak hesaplandı.

OSMEN Hisse Bilançoya Nasıl Tepki Verecek?

Hasılat, brüt ve net kar rakamında azalış yaşayan Osmanlı Yatırım Menkul Değerler, varlıklar ve özkaynaklar bakımından ise yükseliş gösterdi. Borçluluğu bulunmayan firmanın, beklentilerin bir nebze altında bilanço açıkladığı belirtilebilir. Yatırımcıları, hissenin söz konusu verilere nasıl tepki göstereceğini merak ederken; piyasa aktörlerinin ilk etapta bir miktar satıcılı tepki gelmesinin normal olduğunu belirttikleri görülüyor. OSMEN hisse bilanço geldiği an itibariyle 282 TL seviyesinde bulunuyor.

OSMEN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz