SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Oyak Çimento (OYAKC Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş tarafından yeni finansal veriler KAP üzerinden deklare edildi. Oyak Çimento (OYAKC hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi?

Yayınlanma:
Oyak Çimento (OYAKC Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Ülkemiz çimento sektörünün en önemli aktörlerinden biri konumunda olan Oyak Çimento, 2024 yılının ilk 3 aylık finansal tablolarını kamuoyu ve yatırımcıları ile paylaştı. Dün akşam KAP bildirimi geçen şirketin; Ocak, Şubat ve Mart ayına dair rakamları piyasa tarafından beğenildi. Oyak Çimento (OYAKC hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu ne durumda; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Oyak Çimento (OYAKC Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş’nin 2024 yılı ilk 3 ayına dair açıkladığı rakamların özet analizi şu şekilde yapılabilir:

Hasılat: 2023 yılının ilk 3 ayında 7 milyar 755 milyon TL seviyesinde satış rakamına ulaşan Oyak Çimento, bu yılın aynı döneminde ise 8 milyar 164 milyonluk hasılata erişti. 2 dönem arasındaki artış oranı yüzde 5 olarak gerçekleşti.

Brüt Kar: Şirket, bu yılın ilk 3 ayında brüt 1,9 milyar TL kar elde etti. Geçen yıl brüt karı 2,3 milyar lira seviyesinde olan firmanın brüt kar azalışı yüzde 17 seviyesinde oldu.

FAVÖK: Önceki yılın aynı döneminde 2,3 milyar lira FAVÖK elde eden şirketin bu alanda da yüzde 18 kayıp ile 1,9 milyar liralık FAVÖK rakamının altına indiği kayıtlara geçti.

Net Kar: 415 milyon TL net dönem karı elde ettiği geçtiğimiz yılın ilk 3 ayına nazaran yüzde 95 seviyesinde artış ile firmanın bu yılın aynı dönemindeki net karı 807 milyon TL oldu.

Dönen Varlıklar: Oyak Çimento’nun yıl başına göre dönen varlıkları yüzde 6 azaldı ve 17 milyar liradan 16 milyar liraya geriledi.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıklarında kayda değer bir değişim yıl başına göre oluşmadı ve 23,5 milyar TL civarında netleşti.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Toplam Varlıklar: Oyak Çimento’nun son 3 aylık zaman diliminde toplam varlıkları 40,7 milyar liradan 39,5 milyar lira civarına geri çekildi.

Net Borç: Net borcu bulunmayan Oyak Çimento’nun kasasındaki nakit varlığının 1 milyar liraya yakın arttığı ve 5,7 milyar liraya yaklaştığı görüldü.

Özkaynaklar: Yılbaşında 30,6 milyar TL civarında olan firmanın özkaynakları da 900 milyon TL’ye yakın artarak 31,4 milyar liranın üzerine çıktı.

Oyak Çimento (OYAKC Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Oyak Çimento (OYAKC Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

OYAKC Çarpanları Ne Durumda? OYAKC FK ve PD/DD Oranı Kaç?

Şirketin açıkladığı son bilanço ile Oyak Çimento rasyoları da güncellendi. Buna göre OYAKC FK oranı 7,5 VE PD/DD oranı da 2,3 olarak hesaplandı.

OYAKC Hisse Bilançoya Nasıl Tepki Verdi?

Oyak Çimento hissesi bilanço sonrasında bugüne alıcılı başladı. Günlük primini yüzde 2,5 seviyesine taşıyan hisse an itibariyle 60,5 lira civarından işlem görmekte.

OYAKC KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz