SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Rönesans Hisse Kaç Lot Düştü? RGYAS İşlem Tarihi Ne Zaman?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arz sonuçları açıklandı. Peki Rönesans hisse yatırımcı başına kaç lot düştü? RGYAS işlem tarihi ne zaman?

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Rönesans Hisse Kaç Lot Düştü? RGYAS İşlem Tarihi Ne Zaman?

17, 18 ve 19 Nisan tarihlerinde talep toplayan Rönesans Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin halka arz sonuçları kamuoyuna deklare edildi. Ülkemizin en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri konumunda bulunan Rönesans GYO’nun halka arzına 2 milyon 454 bin yatırımcı katıldı. Hem bireysel yatırımcıların, hem de kurumsal yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği halka arz ile ilgili detaylara Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım. Rönesans hisse yatırımcı başına kaç lot düştü? RGYAS işlem tarihi ne zaman; işte detaylar…

Rönesans Hisse Kaç Lot Düştü?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş’nin halka arzında toplam 33.357.450 lotun satışı gerçekleştirildi. Yüzde 20’si yurt içi kurumsal yatırımcıya ve yüzde 80’i de yurt içi bireysel yatırımcıya ayrılan paylara piyasadan yoğun talep geldi. Yurt içi bireysel yatırımcı için ayrılan 26.685.960 lota yatırımcılardan 37.656.634 lot talep oldu. Yurt içi kurumsal yatırımcılar için ayrılan 6.671.490 lot için ise talep 49 milyon lotu buldu.

İLGİLİ HABER FORTE Hisse Bilanço Nasıl Geldi 2024?
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arz sonuçları açıklandı. Peki Rönesans hisse yatırımcı başına kaç lot düştü? RGYAS işlem tarihi ne zaman?

RGYAS hisseden bireysel yatırımcı başına 10-11 lot dağıtım yapıldı. Hisse başına fiyat 135 TL olarak tayin edildiği için, bireysel yatırımcıların RGYAS hisseden maksimum 1485 TL’lik hisse sahibi olabildiğini söylemek yanlış olmaz. Kurumsal yatırımcılar ise, girdikleri emir ile doğru orantılı olarak pay sahibi olabildiler. Halka arzda, satılan lotların yüzde 5’inden fazlasını alabilen herhangi bir yatırımcı ise olmadı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arz sonuçları açıklandı. Peki Rönesans hisse yatırımcı başına kaç lot düştü? RGYAS işlem tarihi ne zaman?

Bireysel yatırımcıdan, kendisine ayrılan lotların 1,41 katı ve kurumsal yatırımcıdan da kendisine ayrılan lotların 7,35 katı talep geldiği halka arzda tüm lotlara gelen talep miktarı 2,6 kat olarak gerçekleşti. Toplamda 4,5 milyar TL’lik büyüklükte gerçekleşen halka arz sonrasında RGYAS tahta büyüklüğü de bu seviyede gerçekleşmiş oldu.

rgyas-arz-sonucu-2024.jpg
Rönesans Hisse Kaç Lot Düştü? RGYAS İşlem Tarihi Ne Zaman?

RGYAS Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş’nin RGYAS kodlu paylarının Borsa İstanbul’da işlem tarihi ile ilgili olarak henüz net tarih kamuoyuna deklare edilmedi. Bununla birlikte, RGYAS paylarının 25 Nisan Perşembe ya da 26 Nisan Cuma günü itibariyle gong töreni yapılarak BİST de işlem görmeye başlaması beklenmektedir.

RGYAS paylarında, içsel bilgiye sahip kişilerden; halka arzda lot alanların sayısı incelendiğinde, tahtada önemli bir yer tutmadığını söylemek mümkün. Zira içsel bilgiye haiz kişilerden sadece 1 isim halka arza katılarak bireysel olarak 10 lot alım yapmıştır.

RGYAS Kaç Tavan Yapar?

Yeni halka arz olan hisselerin, arz sonrasında yaptıkları tavan serisinin RGYAS hisse tarafından da gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Bununla birlikte, söz konusu tavan serisinin kaç gün boyunca sürebileceği; ancak halka arz sonrasında hissenin tahtası, tavanında bekleyen lot sayısı ve günlük el değiştirme oranları takip edilerek belirlenebilir. Bu konuda önceden bir öngörüde bulunmak sağlıklı olmayacaktır.

RGYAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz