SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SELEC ve ULUFA 2024 Temettü Ödemeleri Yarın

Şirketlerin yatırımcılarına kar payı ödemeleri sürüyor. Selçuk Ecza Deposu ve Ulusal Faktoring paydaşları, yarın kar paylarını alacak. İşte SELEC ve ULUFA 2024 temettü ödemelerine dair detaylar…

Yayınlanma:
SELEC ve ULUFA 2024 Temettü Ödemeleri Yarın

Borsa İstanbul’da çalkantılı süreç devam ederken, geçtiğimiz yıl elde ettiği kar paylarından yatırımcılarına kar payı ödeyen şirketlere de her gün bir yenisi ekleniyor. Daha önce temettü tarihlerini duyuran SELEC ve ULUFA 2024 temettü ödemelerini yarın gerçekleştirecek. SELEC ve ULUFA kar paylarına dair detaylara Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

SELEC ve ULUFA 2024 Temettü Ödemeleri Gerçekleştiriliyor

BIST, özellikle İsrail ve Filistin arasındaki savaşın etkisiyle zorlu bir süreçten geçerken, gerginliğin her gün tırmanması sonucunda pek çok hissede derin kayıplar yaşanıyor. Suriye’nin başkenti Şam’da İran büyükelçiliğini vuran İsrail’e karşılık veren İran’ın hamlesi sonrasında BIST’deki satıcılı seyir daha da güçlendi. Bu süreçte, temettü ve kar payı dağıtan şirketler ise yatırımcılarının adeta imdadına yetişti.

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. (SELEC) ve Ulusal Faktoring A.Ş. (ULUFA) paydaşlarına yarın ödenecek kar paylarının detayı şu şekilde:

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. (SELEC) hisse için lot başına brüt 0.25 TL ve net 0.225 TL kar payı ödenecek. SELEC hissenin güncel fiyatı ile temettü verimliliği yüzde 0,4 seviyesinde olacak.

Ulusal Faktoring A.Ş. (ULUFA) hisse için lot başına brüt 0,5555555 TL ve net 0,4999999 TL kar payı ödenecek. ULUFA hissenin güncel fiyatı üzerinden net temettü verimliliği ise yüzde 4 seviyesinde olacak.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SELEC Hisse Yorum Analiz 2024

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. hissesi güncel olarak 55 TL civarından işlem görmekte. Son 5 günde yüzde 6 civarında artış kaydeden hisse son 1 aylık periyotta ise yüzde 1 dolayında prim yaptı. BİST’in çalkantılı sürecinde pek çok hisseden daha “sağlam” duran SELEC’in 6 aylık periyottaki seyri ise yüzde 10 negatif oldu.

SELEC ve ULUFA 2024 Temettü Ödemeleri Yarın

SELEC ve ULUFA 2024 Temettü Ödemeleri Yarın

Son 1 yılda yatırımcılarına yüzde 63 dolayında getiri sağlayan hissenin, enflasyon ile paralel sağladığı getiri, bir yıllık süreçte yatırımcıların “net kazanç” elde edememesine sebep oldu. Hisse için sıralı teknik destek seviyelerinden bahsetmek gerekirse; 50 TL, 45 TL ve 40 TL düzeylerinin önemli destekler olduğu belirtilebilir.

ULUFA Hisse Yorum Analiz 2024

Güncel olarak 15 liranın üzerinde işlem gören ULUFA hisse, son 5 günde yüzde 20’ye yakın prim yaparak ciddi bir getiri sağlamış durumda. Hissedeki yükseliş, borsa genelinde XBANK endeksindeki yükseliş ile paralel gerçekleşti denilebilir. Temettü verimliliği noktasında da pek çok şirketten iyi durumda olan ULUFA için sıralı teknik destek seviyeleri; 14 TL, 13 TL ve 12 TL olarak verilebilir.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz