SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TABGD 2024 Temettü Kararını Açıkladı, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

Tab Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından bugün önemli KAP bildirimleri geçildi. TABGD 2024 temettü kararını açıkladı, hisse geri alım programı başlattı.

Yayınlanma:
TABGD 2024 Temettü Kararını Açıkladı, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

Geçtiğimiz yıl halka arzı gerçekleştirilen ve halka arzı gerçekleştirildiği esnada, Borsa İstanbul’un en büyük halka arzı unvanını eline alan TAB Gıda, devam eden süreçte BIST de iyi performans sergileyememişti. Arz sonrası yaptığı tavan serisinin akabinde sert bir düzeltme sürecine giren hisse, özellikle 2024 yılında ise toparlanma sürecine girmişti. Firmadan dün akşam yapılan açıklamalarda önemli Yönetim Kurulu kararları kamuoyuna deklare edildi. TABGD 2024 temettü kararını açıkladı, hisse geri alım programı başlattı; işte detaylar…

TABGD 2024 Temettü Kararını Açıkladı: TABGD Ne Zaman, Kaç TL Kar Payı Dağıtacak?

TAB Gıda, geçtiğimiz yıl elde ettiği kardan, yatırımcılarına dağıtacağı kar payı tutarını dün itibariyle Yönetim Kurulu’nda belirledi. Buna göre firma, lot başına 0,56 TL brüt ve 0,50 TL de net kar payı dağıtımı yapacak. Portföyünde 100 lot TABGD hisse bulunduran yatırımcı, net 50 lira temettü ödemesi alabilecek. Şirket, temettü ödeme tarihini de 10 Temmuz 2024 olarak tayin etti. 8 Temmuz da elinde TABGD hissesi olan yatırımcıların hesaplarına kar payı ödemeleri 10 Temmuz itibariyle geçecek.

İLGİLİ HABER TAB Gıda (TABGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?
Tab Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından bugün önemli KAP bildirimleri geçildi. TABGD 2024 temettü kararını açıkladı, hisse geri alım programı başlattı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

TABGD Hisse Geri Alım Programı Başlattı 2024

TAB Gıda’nın yatırımcılarını sevindiren tek karar temettü dağıtımı ile ilgili de değildi. Şirket, yine Yönetim Kurulu tarafından aldığı karar uyarınca “hisse geri alım programı” başlattı. Söz konusu program için kendi kaynaklarından 750 milyon liralık bütçe ayırdığını deklare eden TAB Gıda, bu fon ile paylarının maksimum yüzde 2,10’una kadar geri alacağını duyurdu.

Geri alım programı için süreyi “maksimum 3 yıl” olarak belirleyen TAB Gıda, alınabilecek azami lot sayısını da 5,5 milyon lot olarak deklare etti. 750 milyon TL’lik hisse geri alım fonunu, alınacak azami lota böldüğümüzde; hisse başına 136,36 TL’lik fiyat çıkmaktadır. Dolayısıyla, şirketin halka arzda belirlenmiş olan 130 TL’lik fiyatın üzerinde bir meblağ ile lotlarını toplama amacında olduğu görülmektedir.

TABGD 2024 Temettü Kararını Açıkladı, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

TABGD 2024 Temettü Kararını Açıkladı, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

TAB Gıda geri alım programı için ayrılan 750 milyon liralık fonun tamamının kullanımına yönelik olarak şirket tarafından herhangi bir garanti verilmediği ve geri alım sürecinin de Yönetim Kurulu tarafından yürütüleceği belirtilen hususlar arasında yer aldı.

TABGD KAP Haberleri Hisseyi Olumlu Etkiledi

Şirketten dün akşam seans kapanışının ardından gelen olumlu KAP haberlerinin akabinde, firmanın Borsa İstanbul’da TABGD kodu ile işlem görmekte olan payları bugüne iyi başladı. 186 TL seviyesine kadar tırmanan TABGD hisse, bu noktadan gelen satışlarla 180 lira civarına geri çekildi. Halen günlük bazda yüzde 3’ün üzerinde artışla işlem görmeye devam etmekte.

TABGD KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz