SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

TERA Hisse Bedelsiz Bölünme Onayı Geldi 2024

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin geçtiğimiz yıl yaptığı bedelsiz sermaye artışı başvurusu onaylandı. TERA hisse bedelsiz bölünme sürecinde sona gelindi…

Güncelleme: 00:33 - 08.06.2024
TERA Hisse Bedelsiz Bölünme Onayı Geldi 2024

2022 yılı sonunda halka arz edilen ve akabinde ciddi bir yükseliş kaydeden Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş, 2023 yılında bedelsiz sermaye artırım kararı almıştı. Tera Yatırım Yönetim Kurulu tarafından alınan yüzde 200 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı kararı, aradan geçen 1 yıllık sürenin ardından SPK tarafından onaylandı. Uzun zamandır beklenen bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun nihayet Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alması, şirketin yatırımcılarını sevindirdi. TERA hisse bedelsiz bölünme sürecinin detaylarına; hissenin kaça bölüneceğine ve kaç lotu olanın kaç lotu olacağına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

SPK’dan TERA Hisse Bedelsiz Bölünme Onayı Geldi 2024

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin ödenmiş sermayesi hali hazırda 52,5 milyon TL seviyesinde bulunuyor. Bu tutar, firmanın iç kaynaklarından 105 milyon lira seviyesinde artırılarak ödenmiş sermayenin 157,5 milyon TL noktasına çıkarılmasına karar verilmişti. Söz konusu yüzde 200’lük bedelsiz sermaye artışı başvurusu SPK da uzun süredir beklemekteydi. 2024 yılının 28. SPK bülteninden ilgili onay çıktı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Portföyünde TERA hisse bulunan yatırımcıların hisse hakkında sordukları sorular; TERA hisse ne zaman bölünecek, TERA kaça bölünecek ve kaç liradan bölünecek, TERA hisse de kaç lotu olanın kaç lotu olacak şeklinde derlenebilir. Bu sorulara da kısa kısa cevap vermek gerekirse:

TERA hisse ne zaman bölünecek?

Gelecek hafta itibariyle, Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin bedelsiz sermaye artırımı için gerekli yasal prosedürleri tamamlayacağı düşünülüyor. TERA hisse bölünme tarihi henüz netleşmemiş olsa da, Haziran ayı içerisinde TERA paylarının bölünmesine kesin gözüyle bakılıyor.

TERA kaça bölünecek ve kaç lotu olanın kaç lotu olacak?

Yüzde 200 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacak olan TERA hisse 3’e bölünecek. Elinde 1 lot Tera hisse bulunan yatırımcıya 2 lot daha bedava TERA payı verilecek. Böylece yatırımcının elinde 3 lot TERA bulunacak. TERA hissenin fiyatının de 3’e bölünecek olması nedeniyle, yatırımcının elindeki toplam TERA meblağı değişiklik arz etmeyecek.

TERA Hisse Bedelsiz Bölünme Onayı Geldi 2024

TERA Hisse Bedelsiz Bölünme Onayı Geldi 2024

TERA hisse kaç liradan bölünecek?

TERA hisse bu hafta kapanışını 39,26 TL’den yaptı. Ancak hissenin bölünme anında kaç TL’den işlem görüyor olacağı şimdiden ön görülememektedir. TERA hissenin 45 TL’den bölünmeye gideceği örneği üzerinden düşünürsek; bölünme sonrasında TERA hisse yeni fiyatı 15 TL olacaktır. Net fiyat, bölünme tarihinin netleşmesinin ardından belli olacak.

TERA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz