SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

YIGIT Tavan İle Borsada İşlem Görmeye Başladı, Tavanda Kaç Lot Bekliyor?

Yiğit Akü payları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. 6 Haziran Perşembe günü itibariyle başlayan borsa macerasına YIGIT tavan ile “merhaba” dedi.

Yayınlanma:
YIGIT Tavan İle Borsada İşlem Görmeye Başladı, Tavanda Kaç Lot Bekliyor?

Halka arzı için SPK’dan Mayıs ayının son haftasında onay alan Yiğit Akü için geçtiğimiz hafta lot başına 34,68 TL’den talep toplanmıştı. Halka arzına 2 milyona yakın yatırımcının iştirak ettiği Yiğit Akü’nün ilk işlem günü de 6 Haziran Perşembe olarak tayin edilmişti. Yiğit Akü payları Borsa İstanbul’da tavan seviyeden seans açılışı yaptı. YIGIT tavan fiyatı bugün için 38,14 TL noktasında. Hali hazırda Yiğit hisse bu seviyeden işlem görmeye devam ediyor. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

YIGIT Tavan İle Borsada İşlem Görmeye Başladı, Tavanda Kaç Lot Bekliyor?

Yiğit Akü payları ilk işlem gününün teorik eşleşme seansında tavan görünüyordu. Saat 9.40 itibariyle başlayan teorik eşleşme seansında, tavan fiyatında 50 milyon lottan fazla alım görünen Yiğit hisse de, söz konusu emirlerin büyük kısmı seans açılışına kadar silindi. Bununla birlikte, saat 9.55’teki seans açılışını YIGIT hisse tavan fiyattan yapmayı başardı.

Seans açılışında tavanında bekleyen lotlar 10 milyon adetin altına inen YIGIT tahtasında an itibariyle tavan seviyesinde alım için 7 milyon lot seviyesinde hisse bekliyor. Bilindiği üzere Yiğit Akü lot sayısı 75 milyon adet (halka açık konumda) düzeyinde bulunuyor. Bu doğrultuda, hissenin halka açık lotlarının takribi yüzde 10’unun günün tavan seviyesinde alım için beklediği söylenebilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yiğit Hisse Tavan Bozar mı, Taban Olur mu, El Değiştirme Oranı Kaç?

Son dönemde halka arzı gerçekleştirilen Onur Yüksek Teknoloji ve Altınay Savunma Teknolojileri gibi şirketlerin payları Borsa İstanbul’da olumlu performans gösterdi. Tavan serisi yapan ONRYT ve ALTNY, halka arzlara olan ilgiyi nispeten canlandırdı diyebiliriz. Bununla birlikte, yakın geçmişte halka arz edilen şirketlerin paylarından; RGYAS, KOTON ve LILAK gibi pek çok hissenin de halen halka arz fiyatının altında işlem görmekte olduğunu hatırlatmakta fayda var.

YIGIT Tavan İle Borsada İşlem Görmeye Başladı, Tavanda Kaç Lot Bekliyor?

YIGIT Tavan İle Borsada İşlem Görmeye Başladı, Tavanda Kaç Lot Bekliyor?

Yiğit Akü hissesi YIGIT ise ilk işlem gününe tavan fiyattan başladı. Bununla birlikte, satışların beklenenin üzerinde olduğu görüldü. El değiştirme oranı ilk günden yüzde 10’u buldu. Halen kurumsal yatırımcının alım iştahının sürdüğü görülse de, halka arzdan hisse alan bireysel yatırımcıların da bir bölümünün ilk tavanda satış yaptığı gözlemlenmekte. Hissedeki el değiştirme oranı, ilk güne nazaran ortalamanın üzerine çıkmış görünüyor.

Yiğit hisse de, bugün tavan bozma ihtimali düşük olarak görülmekle birlikte, satışların bu yoğunlukta devam etmesi durumunda hissenin uzun süreli tavan serisi yapamayabileceği düşünülüyor. Bu nedenle yatırımcıların dikkatli hareket etmesinde ve “kademeli işlemlere” özen göstermesinde kendileri için fayda olduğu söylenebilir.

YIGIT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz