SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

UFUK ve GRNYO Hisse Yasakları Haftaya Bitiyor

1 aya yakın süredir üzerinde bulunan volatilite bazlı tedbirler ile işlem gören UFUK ve GRNYO hisse yasakları haftaya bitiyor; işte detaylar…

Yayınlanma:
UFUK ve GRNYO Hisse Yasakları Haftaya Bitiyor

Borsa İstanbul’da yeni hafta öncesinde hisselerdeki beklentiler farklı. Bazı hisselerde yatırımcılar temettü ödemelerinin hesaplarına geçmesini beklerken, kimi hisselerde de bedelli ve bedelsiz sermaye artırım süreçleri takip ediliyor. Bunun yanı sıra, hisselerin üzerinde bulunan “yasakların” kalkmasını bekleyen yatırımcılar da mevcut. Önümüzdeki hafta 2 şirketin BİST de işlem gören paylarının üzerindeki tedbirler kaldırılacak. UFUK ve GRNYO hisse yasakları ve bitiş tarihlerine Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

UFUK ve GRNYO Hisse Yasakları Haftaya Bitiyor

Yaklaşık 1 aydır, üzerlerinde bulunan volatilite bazlı tedbirler ile işlem görmekte olan:

İLGİLİ HABER GRNYO Neden Düşüyor, Taban Serisi Devam Edecek mi?
1 aya yakın süredir üzerinde bulunan volatilite bazlı tedbirler ile işlem gören UFUK ve GRNYO hisse yasakları haftaya bitiyor; işte detaylar…

Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş.’nin UFUK kodlu paylarının cezası 15 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. UFUK hisse üzerinde; kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri bulunuyor.

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin GRNYO kodlu paylarının cezası 16 Mayıs Perşembe günü sona erecek. GRNYO hisse üzerinde yalnızca kredili işlem yasağı bulunuyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

GRNYO ve UFUK Hisse Tedbir Dönemini Nasıl Geçirdi?

1 aya yakın süredir üzerlerinde tedbir bulunan hisselerin bu süreyi genel olarak kayıpla geçtiğini söylemek mümkün. Nisan ayı ortasında 13 lira civarında bulunan GRNYO hisse, ardından 10 TL civarına kadar geri çekildi. Son 2 haftada ise pey der pey toparlanan GRNYO hisse, geçtiğimiz haftayı 11,20 TL’den tamamladı. Hissenin son 1 aydaki değişimi an itibariyle yüzde 13 civarında kayba işaret ediyor.

UFUK hisse ise, tedbir döneminin ilk dönemini son derece iyi geçirmekle birlikte, geçtiğimiz haftanın son işlem gününü taban olarak kapattı. Nisan ayı ortasında 350 TL’nin altında işlem gören UFUK hisse, yaptığı tavan serisi ile kısa sürede 500 TL’nin üzerine tırmandı. Geçtiğimiz hafta, 598 liraya kadar yükselen UFUK hisse 10 Mayıs Cuma gününü ise 526,5 TL ile günün taban fiyatından tamamladı. Seans sonu itibariyle hissenin taban fiyatında 30 bin lottan fazla satış emri beklemekteydi. Güncel olarak, hissenin son 1 aydaki değişimi yüzde 50’nin üzerinde artış kaydettiğine işaret ediyor.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz