SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

YIGIT Hisse Tavan Bozdu Devre Kesti

Yiğit Akü payları ilk işlem gününü tavan ile açmasına rağmen tavan ile kapatamadı. Seans kapanışına yakın YIGIT hisse tavan bozdu devre kesti.

Yayınlanma:
YIGIT Hisse Tavan Bozdu Devre Kesti

Borsa İstanbul’un son halka arzlarından biri olan Yiğit Akü, geçtiğimiz hafta talep toplamıştı. Lot başına 34,68 TL’den 75 milyon adet hissesi satılan şirketin ilk işlem günü de 6 Haziran Perşembe günü olarak belirlenmişti. Teorik eşleşme seansını tavan ile geçen ve saat 9.55’teki açılış seansını da tavanla yapan YIGIT hisse, akşam saatlerine kadar tavanda kalmayı başardı. Ancak endeksin tamamlanmasına dakikalar kala YIGIT hisse tavan bozdu. Akabinde, hissedeki düşüşler durmayınca devre kesici çalıştı. Böylece Yiğit Akü payları ilk işlem gününü tavan olamadan geçti. Detaylara, Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

YIGIT Hisse Tavan Bozdu Devre Kesti

Halka arzı 34,68 liradan yapılan YIGIT hisse, ilk işlem gününde seans öncesinde; teorik eşleşme seansında tavan görünüyordu. Saat 9.40 itibariyle başlayan teorik eşleşme seansında, tavan fiyatında 50 milyon lottan fazla alım görünen Yiğit hisse de, söz konusu emirlerin büyük kısmı seans açılışına kadar silindi. Bununla birlikte, saat 9.55’teki seans açılışını YIGIT hisse tavan fiyattan yapmayı başardı.

Tavandaki lotları 10 milyon adetin altına inse de akşam saat 17.30’a kadar tavanda kalmayı başaran YIGIT hisse, saat 17.40 dolaylarında satıcıların ağırlık kazanması ile 38,14 TL’lik günün tavan fiyatını bozdu. Ardından, hissedeki satışlar da hızlandı. Bunun üzerine, saat 17.48 civarında YIGIT tahtası devre kesiciye girdi. 15 dakikalık devre kesicinin sonunun seans kapanışına denk gelmesi nedeniyle paylar tekrar işlem görmeye başlamadı.

Tek fiyat emir toplama ile saat 18’deki karanlık odaya girildi. Burada da satışların kesilmediği görüldü ve YIGIT hisse ilk işlem gününü 35,16 liradan tamamladı. Günlük bazda yüzde 1,38’lik artışla ilk işlem gününü kapatan YIGIT hissedeki “tavan bozma” yatırımcıların büyük kısmının tepkisini çekti. Yatırımcıların, söz konusu tepkilerini sosyal medya hesaplarından dile getirdikleri görüldü.

YIGIT Hisse Tavan Bozdu Devre Kesti

YIGIT Hisse Tavan Bozdu Devre Kesti

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yiğit Akü Halka Arz Fiyatının Altına İner mi?

2 milyar 600 milyon liralık arz büyüklüğü ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan YIGIT hissenin ilk günden tavan bozması, özellikle bireysel yatırımcıların moralini bozdu. YIGIT hissenin arz fiyatının altına inip inmeyeceği konusu gündeme geldi. İlk gününü arz fiyatına yakın noktada kapatan YIGIT paylarında, yarın da yoğun satışların devam etmesi durumunda, arz fiyatının aşağısının görülebileceği düşünülüyor.

YIGIT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz