SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

AGESA Emeklilik Hissedarlarına Nakit Temettü Müjdesi Geldi

AGESA Emeklilik ve Hayat A.Ş., hissedarlarına yarın nakit temettü dağıtıyor. Şirketin 2023 yılı kar dağıtımı önerisi doğrultusunda hisse başına brüt 1,6666666 TL ve net 1,4999999 TL tutarında temettü dağıtılıyor.

Yayınlanma:
AGESA Emeklilik Hissedarlarına Nakit Temettü Müjdesi Geldi

AGESA Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası alanlarında faaliyet gösteriyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimlere göre, şirketin hissedarları yarın nakit temettüye hak kazanıyor. AGESA’nın Borsa İstanbul’da AGESA koduyla işlem gördüğü belirtiliyor. Şirket, 2023 yılı kar dağıtım önerisini Şubat ayında duyurmuş ve hisse başına brüt 1,6666666 TL ve net 1,4999999 TL tutarında nakit temettü dağıtılmasına karar vermişti.

agesa-emeklilik-hissedarlarina-nakit-temettu-mujdesi-geldi

İLGİLİ HABER SISE, AGESA, SUWEN… 10 Şirketten Hisse Geri Alımı – 5 Ocak 2024!
AGESA Emeklilik ve Hayat A.Ş., hissedarlarına yarın nakit temettü dağıtıyor. Şirketin 2023 yılı kar dağıtımı önerisi doğrultusunda hisse başına brüt 1,6666666 TL ve net 1,4999999 TL tutarında temettü dağıtılıyor.

AGESA 1,49 TL temettü dağıtıyor

AGESA’nın 2023 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında, belirlenen kar dağıtım tablosu çerçevesinde dağıtım ve ödemenin nakden yapılmasına karar verilmişti. Hissedarlar, nakit temettüye 15 Nisan 2024 günü hak kazanacak ve temettülerin hesaplara geçmesi ise iki iş günü sonra gerçekleşiyor.

Geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin konsolide bilançosu, AGESA tarafından 9 Şubat tarihinde yatırımcılarla paylaşıldı. Bu dönemde net kar, önceki yıla göre artarak 369,7 milyon TL’ye yükseldiği ve yılın toplamında ise net karın yüzde 63 artarak 1,4 milyar TL’ye çıktığı belirtiliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz