SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Atakey Patates (ATAKP) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yeni finansal veriler açıklandı. Atakey Patates (ATAKP) 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi?

Yayınlanma:
Atakey Patates (ATAKP) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Patates üretimi üzerine uzmanlaşmış şirketler arasında ülkemizde zirvede bulunan Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, dün gönderdiği KAP bildirimi ile 2024 yılının ilk çeyrek verilerini duyurdu. Şirketin net dönem karlılığında geçen yıla nazaran “artıya geçtiği” görüldü. Haberimiz devamında, Arz Takvimi takipçileri ile birlikte Atakey Patates (ATAKP) 2024 ilk 3 aylık bilançosunun özet analizine göz atalım…

Atakey Patates (ATAKP) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

TAB Gıda’nın (TABGD) hakim ortağı konumunda olduğu Atakey Patates’in 2024 yılı; Ocak, Şubat ve Mart ayları özet bilanço verileri şu şekilde gerçekleşti:

Hasılat: Firmanın satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 32 arttı ve 634 milyon lira seviyesinden 840 milyon TL düzeyine yükseldi.

Brüt Kar: Şirketin brüt karı ise önceki yılın ilk 3 ayına nazaran yüzde 4 dolayında düşüş kaydederek 127 milyon TL seviyesinden 121 milyon TL civarına indi.

FAVÖK: Atakey Patates’in FAVÖK’ü 121 milyon TL noktasından yüzde 10 seviyesinde artarak 133 milyonun üzerine çıktı.

Net Dönem Karı: Uygulanan enflasyon muhasebesi ile geçtiğimiz yılın ilk 3 ayını 24 milyon liraya yakın zararla kapatan Atakey Patates, bu yılın ilk çeyreğinde ise 5 milyon TL’nin üzerinde net kar elde etti.

Dönen Varlıklar: Şirketin dönen varlıkları geçtiğimiz yıla göre artsa da, yıl başına göre yüzde 15 azaldı ve 2,2 milyar lira seviyesine indi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Duran Varlıklar: Benzer şekilde, duran varlıklar kalemi de geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yükseldi ancak yıl başına göre ise yüzde 4 düşerek 2 milyar lira civarına geri çekildi.

Toplam Varlıklar: Dönen ve duran varlıklardaki azalma sebebiyle firmanın toplam varlıklarında yüzde 10 düşüş görüldü. 4,7 milyar TL’den 4,2 milyar TL civarına indi.

Net Borç: Şirket bilançosunda “iyi kalemlerden” biri ise net borçluluk olarak dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl da net borcu bulunmayan Atakey Patates, bu performansını devam ettirdi.

Özkaynaklar: Firmanın özkaynaklarında da yıl başına göre yüzde 1 seviyesinde artış yaşandı ve 3 milyar 550 milyon lira olarak gerçekleşti.

Atakey Patates (ATAKP) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Atakey Patates (ATAKP) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Atakey Patates Çarpanları Nasıl? ATAKP FK ve PD/DD Oranı Kaç?

Şirket tarafından açıklanan son finansal tabloların akabinde ATAKP FK oranı 17,7 oldu. Firmanın PD/DD oranı ise 1,8 seviyesinde gerçekleşti.

ATAKP Hisse Ne Durumda?

Geçtiğimiz yıl halka arzı gerçekleştirilen ve akabinde yaptığı tavan serisi ile en yüksek 98 TL rakamını gören ATAKP hisse, bu noktadan başladığı düşüşle yıl sonunda arz fiyatının altını görmüştü. Ardından yeniden toparlanmaya geçen hisse güncel olarak 45 lira civarından işlem görüyor. Bilanço sonrası güne satıcılı başlayan ATAKP paylarının günlük düşüşü an itibariyle yüzde 4’ü aşmış durumda.

ATAKP KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz