SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı

Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. tarafından yeni finansal veriler duyuruldu. Turk Prysmian Kablo (PRKAB hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosunda zarar açıkladı.

Yayınlanma:
Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı

Yılın ilk 3 ayına dair şirketler finansal verilerini açıklamaya devam ediyor. Bu şirketlerden biri konumunda bulunan Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.; Ocak Şubat ve Mart ayı için finansal tablolarını kamuoyuna deklare etti. İlgili tablolara göre Turk Prysmian Kablo (PRKAB hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosunda zarar etti. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı

Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş’nin açıkladığı bilançodaki rakamlar özet olarak aşağıdaki gibi analiz edilebilir…

Hasılat: Şirketin satışları, önceki yılın ilk 3 ayına göre yüzde 16 seviyesinde değer kaybetti. Geçtiğimiz yıl ilk çeyrekte 3,8 milyar lira seviyesinde olan hasılat bu yılın aynı döneminde 3,2 milyar liranın altına indi.

Brüt Kar: Firmanın brüt karlılığı ise, hasılattaki düşüşe rağmen artış gösterdi. Geçtiğimiz senenin ilk 3 ayında 210 milyon lira brüt kar elde eden şirket bu alanda yüzde 88 artış yakalayarak 396 milyon TL’nin üzerine çıktı.

FAVÖK: Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş’nin FAVÖK oranı da önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 206 oranında artarak 22 milyon liradan 67 milyon liranın üzerine tırmandı.

Net Kar: Brüt karlılıkta pozitif gelişme yaşayan firmanın net karlılık oluşturamaması ise dikkat çekti. Firma, bu yılın ilk çeyreğinde 86 milyon lira zarar açıkladı.

Dönen Varlıklar: Yıl başına göre dönen varlıkları yüzde 5 dolayında azalan şirketin 5 milyar 644 milyon liradan 5 milyar 339 milyon liraya indiği görüldü.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıkları da 3 ay içerisinde yüzde 5 azaldı ve 1 milyar 53 milyon liradan 1 milyar TL civarına geri çekildi.

Toplam Varlıklar: Dönen ve duran varlıklardaki azalış nedeniyle Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş’nin toplam varlıkları da yüzde 5 düştü ve 6,7 milyar liradan 6 milyar 350 milyon TL seviyesine indi.

Net Borç: Bilançodaki “iyi kalemlerden” biri ise net borçluluk oldu. Şirket, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu senenin ilk 3 ayında da net nakit durumunu güçlü şekilde korudu. Firmanın kasasında borçlarını karşıladıktan sonra 312 milyon liradan fazla nakit pozisyonu görüldü.

Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı

Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı

Özkaynaklar: Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş’nin özkaynakları yıl başına göre yüzde 7 azaldı ve 1 milyar 223 milyon liradan 1 milyar 137 milyon TL civarına düştü.

PRKAB Hisse Çarpanları Nasıl? PRKAB FK ve PD/DD Oranı Nasıl?

Firma tarafından açıklanan son verilerde net dönem zararı oluştuğu için FK oranı hesaplanamazken, PD/DD oranı ise 7,5 olarak güncellendi.

PRKAB KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz