SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Altın fiyatlarına SON DAKİKA müdahale hamlesi! Piyasaya bolluk gelecek altın fiyatları düşecek

Yayınlanma:
Altın fiyatlarına SON DAKİKA müdahale hamlesi! Piyasaya bolluk gelecek altın fiyatları düşecek

Altın fiyatlarına SON DAKİKA müdahale hamlesi! Piyasaya bolluk gelecek altın fiyatları düşecek – Son dönemde rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları adeta uçuşa geçmişti. Altında yaşanan yükseliş sonrasında vatandaşlar kuyumcuların önünde adeta kuyruk oluştururken bu da piyasada altın kıtlığı yaşanmasına neden olmuştu.

Özellikle de küçük yatırımcının gözdesi olan gram altın ve çeyrek altını bulmak imkansız hale gelirken bu da altın fiyatlarında yükselişe neden olmuştu. Fiziki altın ile bankaların altın fiyatlarında büyük bir fark oluşurken sonunda beklenen müdahale geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile altın ithalatı için yeni karar açıklandı.

ALTIN İTHALATI İÇİN YENİ KARAR AÇIKLANDI! 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında “Kota uygulaması sonrasında piyasada işlenmemiş altın arzında yaşanan daralma nedeniyle Bakanlığımıza iletilen sorunların azaltılmasını teminen 2024 yılı nisan ayından itibaren, Bakanlığımızca kıymetli madenler aracı kuruluşu faaliyet izni verilmiş olan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye 14/4/2021 tarihli ve 31454 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuyum işletmelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen işlenmemiş altın ithalatı kotası tahsis edilmiştir” denilerek altın ithalatı konusunda alınan yeni karar ilan edildi.

Alınan karar kapsamında kuyum işletmelerinin sıkıntı yaşamasına neden olan altın ithalatı için getirilen kota sınırı kaldırılmış oldu. Ziraat Bankası ve Vakıf Katılım Bankası’na yetkilendirilen kuyum işletmelerinin ihtiyaçlarını gidermek üzere altın ithalatı yapabilecek. Böylelikle piyasada altın fiyatlarının hızla yükselmesine neden olacak altın temini sorunu çözülmüş olacak.

NOT: Burada yer alan bilgiler ilgili kurumların yapmış oldukları açıklamalardan derlenmiş olup, arztakvimi.com.tr sitemiz tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Haberimiz yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz