SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

BJKAS Hisse Bedelli Sermaye Artırımı KAP Haberi ile Düştü

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi BJKAS dün borsada yüzde 6,5 değer kaybetti. BJKAS hisse bedelli sermaye artırımı KAP haberi ile düştü.

Yayınlanma:
BJKAS Hisse Bedelli Sermaye Artırımı KAP Haberi ile Düştü

Beşiktaş’ın borsada işlem gören paylarında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Nisan ayında gördüğü zirveden sonra keskin şekilde düşmeye başlayan ve yaşadığı taban serisi ile dikkatleri üzerine çeken Beşiktaş hissesi, ardından toparlanma gayretine girişmişti. Kulüp payları dün de günlük bazda yüzde 6,5 değer kaybetti ve günü 36,94 TL’den tamamladı. Bunun sebebi olarak ise “bedelli sermaye artırımı” başvurusu öne çıktı. Şirketin yüzde 400 bedelli sermaye artışı haberi hissede geri çekilme getirdi. BJKAS hisse bedelli sermaye artırımı KAP haberi detaylarına ve Beşiktaş paylarındaki son duruma Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

BJKAS Hisse Bedelli Sermaye Artırımı KAP Haberi ile Düştü

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu, şirketin hali hazırda 240 milyon lira seviyesinde bulunan ödenmiş sermayesini 960 milyon TL daha artırarak 1 milyar 200 milyon lira düzeyine çıkarma kararı aldı. Yüzde 400’lük bedelli sermaye artırımı kararı doğrultusunda; SPK başta olmak üzere yasal mercilere başvuruda bulunulacağı öğrenildi.

Kulüpten ilgili KAP haberinin gelmesinin akabinde; BJKAS payları 40 TL seviyesinden 37 liranın altına geriledi. Nisan ayında 89,75 TL ile şimdiye kadar gördüğü en yüksek seviyeyi kayıtlar altına alan BJKAS ardından taban seri yaparak 18 liraya kadar geri çekilmişti. Düşüşünü bu noktadan durduran ve yeniden tırmanışa geçen Beşiktaş payları, 40 lira seviyesini gördükten sonra bu kez de söz konusu haberle sarsıldı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BJKAS Bölünme Ne Zaman? Beşiktaş Hisse Kaç Liradan, Kaça Bölünecek?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının bölünme tarihi henüz net değil. Zira bu kararın, SPK tarafından onaylanması gerekmekte. Sermaye Piyasası Kurulu’nun bedelli sermaye artırımına ne zaman onay vereceği ön görülemediğinden, BJKAS hissenin ne zaman bölüneceği de henüz belli değildir. Dolayısıyla, Beşiktaş hissenin kaç TL’den bölüneceğini de kestirmek mümkün değil. Zira, ilgili tarihte BJKAS payları kaç lira civarında işlem görecek, şimdiden ön görülemez.

BJKAS Hisse Bedelli Sermaye Artırımı KAP Haberi ile Düştü

BJKAS Hisse Bedelli Sermaye Artırımı KAP Haberi ile Düştü

BJKAS hissenin kaça bölüneceği ise net. SPK’dan yüzde 400’lük bedelli sermaye artırımına onay gelmesi durumunda, BJKAS hisse 5’e bölünecek. Örneğin, hisse fiyatı 40 TL iken bölünme gerçekleşirse, yeni fiyat 8 lira olacak. Beşiktaş paylarından portföyünde bulunduran yatırımcıların elindeki lot sayısı da 5 katına çıkacak. Bu nedenle, yatırımcının portföyünde meblağ bakımından herhangi bir farklılık yaşanmayacak.

Beşiktaş 2024 – 2025 Sezonuna Yeni Teknik Direktör ile Giriş Yapacak!

Mali tarafta Beşiktaş hisselerinde pek çok gelişme yaşanırken, kulübün futbol takımı da hareketli günler geçiriyor. Geçtiğimiz yılı istediği gibi geçiremeyen Beşiktaş futbol takımı, yeni teknik direktör ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Eski ünlü futbolcu Giovanni van Bronckhorst ile 2+1 yıllık anlaşmaya varan Beşiktaş Yönetimi, yeni sezona Endonezya asıllı Hollandalı teknik direktör ile giriş yapacak.

BJKAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz