SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

DIRIT, CASA ve BRKO Hisse Tahtası Kapatıldı! Ceza Ne Zaman Bitecek 2024?

3 hissenin yatırımcıları borsada yeni aya olumsuz bir haberle giriş yaptı. DIRIT, CASA ve BRKO hisse tahtası kapatıldı! Peki, cezalar ne zaman bitecek 2024?

Yayınlanma:
DIRIT, CASA ve BRKO Hisse Tahtası Kapatıldı! Ceza Ne Zaman Bitecek 2024?

Borsa İstanbul’da yeni haftaya ve yeni aya başlamadan önce 3 şirketin payları için dikkat çekici bir KAP bildirimi geldi. Borsa İstanbul Yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda, 3 şirketin borsadaki tahtaları işleme kapatıldı. Teorik eşleşme seansından önce duyurulan KAP bildirimi ile DIRIT, CASA ve BRKO hisse tahtasında geçici süreyle işlemler durduruldu. Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş hissesi DIRIT, Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş. hissesi CASA ve Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. hissesi BRKO ile ilgili alınan karar ne zaman sona erecek, tahtalar tekrar ne zaman işleme açılacak ve ceza ne zaman bitecek; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım.

DIRIT, CASA ve BRKO Hisse Tahtası Kapatıldı! Ceza Ne Zaman Bitecek 2024?

Seans açılışından önce 3 şirket hakkında duyurulan “tahta kapatma” tedbirinin sebebi olarak; “Şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması” gösterildi. Bu nedenle tahtası kapatılan 3 firma şu şekilde açıklandı:

  • Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş hissesi DIRIT
  • Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş. hissesi CASA
  • Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. hissesi BRKO

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

3 firmanın tahtalarının tekrar ne zaman açılacağı ve borsada hisselerin ne zaman işlem görmeye başlayacağı ise belirtilmedi. Bununla birlikte, geçmiş benzer örneklerden görüldüğü üzere; ilgili şirketlerin finansal raporlarını derhal açıklamaları, ya da açıklamak için ek süre talep etmeleri durumunda yeniden BIST de işlem görmeye başlamalarına izin veriliyor.

BIST Yönetimi’nin değerlendirilmesi sonucunda verilen izin, genellikle aynı gün içerisinde gelse de, bu konuda söz konusu şirketlerin alacakları aksiyon ve yapacakları başvuruların, verilecek izne esas teşkil ettiği de göz ardı edilmemeli.

DIRIT, CASA ve BRKO Hisse Tahtası Kapatıldı! Ceza Ne Zaman Bitecek 2024?

DIRIT, CASA ve BRKO Hisse Tahtası Kapatıldı! Ceza Ne Zaman Bitecek 2024?

DIRIT, CASA ve BRKO Hisse Yatırımcıları Şirketlerine Tepkili!

Sabah saatlerinde alınan kararın duyurulmasının ardından, sosyal medyada ilgili şirketlerin ve hisselerin yatırımcılarının firmalarına yaptıkları paylaşımlar ile tepki gösterdikleri görüldü. Finansal tabloları zamanında göndermemenin “kabul edilebilecek bir hata olmadığını” düşünen yatırımcılar, şirketleri bu konuda ciddiyete ve daha hassas olmaya davet etti.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz