SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Formet Metal Hisselerini Geri Alım İle Artırıyor

Formet Metal, Kuzey Afrika'daki faaliyetlerini genişletmek amacıyla borsada hisselerini geri alarak artırıyor. Son açıklamaya göre, geçen hafta ve bu hafta yapılan geri alım işlemleriyle şirketin hisse adedi 2.258.239'a ulaştı.

Yayınlanma:
Formet Metal Hisselerini Geri Alım İle Artırıyor

Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş., Kuzey Afrika’daki faaliyetlerini artırma hedefiyle borsada hisselerini topluyor. Yönetim kurulu kararı doğrultusunda gerçekleştirilen geri alım işlemleri sonucunda, şirket geçen hafta 200 bin adet payını geri almıştı. Bu hafta ise 21 Mart Perşembe günü 460.000 adet payını toplamıştı. Geri alım işlemleri 22 Mart Cuma günü de devam etti.

Formet Metal, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden payların geri alınmasına ilişkin bildirimde bulundu ve haftanın son gününde 110 bin adedi aşkın alım gerçekleştirdiğini duyurdu.

İLGİLİ HABER FORMT 200 Bin Adet Pay Geri Aldı
Formet Metal, Kuzey Afrika'daki faaliyetlerini genişletmek amacıyla borsada hisselerini geri alarak artırıyor. Son açıklamaya göre, geçen hafta ve bu hafta yapılan geri alım işlemleriyle şirketin hisse adedi 2.258.239'a ulaştı.

formet-metal-hisselerini-geri-alim-ile-artiriyor

Formet Metal Kuzey Afrika faaliyetlerini artırıyor

Şirketin yönetim kurulu kararıyla gerçekleştirilen pay toplama kararına atıf yapılan açıklamada, dünkü işlemlerde 2,678 TL’den 113.319 adet payın alındığı belirtildi. Bu son alım işlemleriyle birlikte şirketin sahip olduğu FORMT kodlu hisselerin sayısının 2.258.239 adede ulaştığı bilgisi paylaşıldı.

Ancak FORMT kodlu hisseler, geri alım işlemlerine rağmen değer kaybını sürdürerek yıllık primini yüzde 100’ün altına çekti. Son bir ayda yüzde 8’lik bir düşüş yaşayan hisseler, haftayı yüzde 2’ye yakın bir ekside, 2,69 liradan kapattı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz