SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Girişim Elektrik GESAN 11 Milyon Euroluk İş Aldı

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından önemli bir KAP bildirimi geçildi. Girişim Elektrik GESAN 11 milyon Euroluk iş aldı.

Yayınlanma:
Girişim Elektrik GESAN 11 Milyon Euroluk İş Aldı

2021 yılında halka arzı gerçekleştirilen ve akabinde gösterdiği yükseliş ile yatırımcılarına önemli kazanç fırsatı sunan GESAN hisse, son 6 ayda ise olumlu bir performans sergileyemedi. Şirket ise çalışmalarına olanca hızıyla devam ediyor. Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından dün akşam seans kapanışı ile birlikte gönderilen KAP bildiriminde; yaklaşık 11 milyon Euroluk iş alındığı açıklandı. Buna rağmen, firmanın Borsa İstanbul’da GESAN kodu ile işlem gören payları bugüne satıcılı başladı. Girişim Elektrik GESAN 11 milyon Euroluk iş detaylarına ve hissedeki son duruma Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Girişim Elektrik GESAN 11 Milyon Euroluk İş Aldı

Şirketten dün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada; İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş ile Eskişehir GES Şalt Merkezi Yapımı İşi için vergiler hariç 10.966.200 Euro’ya anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Söz konusu tutarın güncel TCMB kuru ile 382 milyon 720 bin TL’ye tekabül ettiği de belirtildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

GESAN Hisse Yorum Analiz 2024

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş’den gelen olumlu KAP bildirimine rağmen firmanın Borsa İstanbul’da işlem gören payları bugüne “satıcılı” başladı. Gün içerisinde pey der pey geri çekilen GESAN hisse 71 TL civarına kadar geriledi. Günlük düşüşünü yüzde 2,5 seviyesine taşıyan GESAN paylarında son 5 işlem gününde kayıp yüzde 3,5 düzeyini aştı. Hissenin son 1 aylık performansı ise bu düşüşe rağmen yüzde 1 dolayında artıda bulunuyor.

GESAN hissenin son 6 aylık grafiğine göz atıldığında yatırımcısına yüzde 15’den fazla kayıp yaşattığı görülüyor. Hissenin son 1 yıldaki performansı ise yüzde 48 artışa işaret ediyor. Ancak söz konusu zaman diliminde TÜİK tarafından açıklana enflasyon rakamı dahi yüzde 70’in üzerinde olduğundan; 1 yıllık zaman dilimindeki artış dahi reelde yatırımcının zarar ettiği anlamına geliyor.

GESAN’ın 2024 yılı içerisinde açıklayacağı çeyreklik bilançolarına bağlı olarak performansının artabileceği düşünülürken, yatırımcısı ise GESAN hisse de şimdiye kadar görülen en yüksek seviye olan 116,5 lira rakamına doğru tekrar yönelebilmeyi umuyor.

GESAN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz