SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İmaş Makina Yeni Sipariş Aldı, IMASM Hisse Hareketlendi

IMAS Makina Sanayi Anonim Şirketi yurt dışından sipariş almayı sürdürüyor. İmaş Makina yeni sipariş aldığını açıkladı, IMASM hisse borsada harekete geçti.

Güncelleme: 15:46 - 29.04.2024
İmaş Makina Yeni Sipariş Aldı, IMASM Hisse Hareketlendi

2022 yılında halka arz edilen IMAS Makina Sanayi Anonim Şirketi, çalışmalarına tüm hızıyla sürdürüyor. Afrika ülkeleri başta olmak üzere, yurt dışı müşteri portföyünü gün geçtikçe güçlendiren İmaş Makine, aldığı siparişlerle bilançosunu güçlendiriyor. Şirket tarafından geçtiğimiz hafta Cuma günü seans kapanışının ardından yapılan KAP bildiriminde; Afrika, Güney Amerika ve Bağımsız Devletler Topluluğundaki müşterilerden 13 milyon 236 bin dolarlık sipariş alındığı ve peşinat ödemesinin de tahsil edildiği duyuruldu. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

İmaş Makina Yeni Sipariş Aldı

Özellikle “Un ve Yem Değirmeni Makinaları” ile projeleri doğrultusunda, bilhassa yurt dışından aldığı siparişler ile dikkat çeken İmaş Makine, son aldığı siparişlerle 70 milyon dolarlık rakama ulaştığını duyurdu. Son partide 13 milyon 236 bin dolarlık sipariş alan firmanın, yıl sonuna kadar ulaştığı 70 milyon dolarlık sipariş tutarını 100 milyon dolar düzeyinin üzerine taşıyacağı hesap ediliyor.

İLGİLİ HABER CANTE, IMASM, PENTA ve ISSEN… Borsada En Çok Düşen Hisseler 2023
IMAS Makina Sanayi Anonim Şirketi yurt dışından sipariş almayı sürdürüyor. İmaş Makina yeni sipariş aldığını açıkladı, IMASM hisse borsada harekete geçti.
İmaş Makina Yeni Sipariş Aldı

İmaş Makina Yeni Sipariş Aldı

IMASM ve HDFGS: Norm Yeşil Enerji A.Ş. Yatırımı KAP Haberi Geldi

İmaş Makine’den yeni alınan siparişlerin ardından, Norm Yeşil Enerji yatırımı hakkında da Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir bilgilendirme geçildi. Norm Yeşil Enerji tarafından yapılan duyuruya göre; Çin Halk Cumhuriyeti kökenli Lityum Hücre Üreticisi “Hithium” şirketi ile kapsamlı bir iş birliği için “iyi niyet mektubu” imzalandığı deklare edildi. Bu noktada yatırımcıların aklına; “Norm Yeşil Enerji ile İmaş Makine’nin bağlantısı nedir” sorusu gelebilir.

Norm Yeşil Enerji A.Ş’nin çoğunluk payları İmaş Makine de bulunmaktadır. Şirketin yüzde 80’lik payına sahip konumda bulunan İmaş Makine’nin, enerji alanındaki bağlı ortaklığı konumunda bulunan Norm Yeşil Enerji, yurt dışındaki önemli enerji şirketleri ile kurduğu başarılı ortaklıkları ile büyüme gayreti göstermektedir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

IMASM Hisse Şirketten Gelen Olumlu Haberlerle Tavan Gördü

İmaş Makine’nin gerek yurt dışından aldığı siparişler ve gerekse bağlı ortaklığı olan enerji şirketinin Çin Halk Cumhuriyeti merkezli firma ile anlaşma imzalaması, Borsa İstanbul’da IMASM kodu ile işlem gören paylarını pozitif etkiledi. 29 Nisan 2024 Pazartesi gününe yukarı yönlü başlayan IMASM payları 22,70 TL ile günün tavan fiyatına kadar yükseldi. Ancak bu noktadan gelen kar satışları ile bu seviyeye tutunamadı.

Pey der pey geri çekilen IMASM hisse 20,80 TL’ye kadar düzeltme gerçekleştirdi. IMASM hisse için haftalık sıralı destek seviyeleri; 20 TL, 18 TL ve 16 TL olarak verilebilir. Hissenin sıralı direnç düzeyleri ise 22 TL, 24,5 TL ve 27 TL civarında bulunuyor. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek haftalık kapanışlarda, IMASM hissenin şimdiye kadar görmüş olduğu en yüksek seviyeye hareketlenebileceği düşünülüyor.

IMASM KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz