SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İş Yatırım TAB Gıda’yı İzleme Listesine Aldı

İş Yatırım, TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi (TABGD) izleme listesine dahil ettiğini duyurdu. Şirketin pazar üzerindeki büyüme performansı ve güçlü iş modeliyle dikkat çektiği raporda, TAB Gıda için yüzde 52 artış potansiyeli öngörüldü.

Yayınlanma:
İş Yatırım TAB Gıda’yı İzleme Listesine Aldı

İş Yatırım, bugün yayımladığı raporda TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi (TABGD) izleme listesine eklediğini duyurarak dikkat çekici bir analiz sunmuştur. Şirketin pazarın üzerinde büyüme performansı sergilemeye devam ettiği vurgulanmış ve kanıtlanmış iş modeli ile sağlam bir bilanço yapısına sahip olması, güçlü nakit akışı yaratma potansiyeliyle dikkat çekici bir yatırım fırsatı sunmaktadır.

İş Yatırım, TAB Gıda için yüzde 52 artış potansiyeli öngörerek 12 aylık hedef fiyatını hisse başına 197,36 lira olarak belirlemiş ve “Al” tavsiyesi vererek izleme listesine almıştır.

İLGİLİ HABER REEDR AGROT TABGD BIST 100’e Giriyor, İşte O 10 Hisse!
İş Yatırım, TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi (TABGD) izleme listesine dahil ettiğini duyurdu. Şirketin pazar üzerindeki büyüme performansı ve güçlü iş modeliyle dikkat çektiği raporda, TAB Gıda için yüzde 52 artış potansiyeli öngörüldü.

TAB Gıda’nın, dünya çapında 5 global marka (Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro ve Subway) ve 2 yerli marka (Usta Pideci ve Usta Dönerci) ile 1615 restorana sahip olduğu belirtilmiştir. Şirketin Türkiye hızlı servis restoran sektöründe lider konumda olduğu vurgulanmıştır.

is-yatirim-tab-gidayi-izleme-listesine-aldi

TABGD aylık bazda yüzde 3,02 düşüş gösterdi

İş Yatırım’ın raporunda, TAB Gıda’nın büyüme potansiyelini destekleyen faktörler arasında genç nüfusun varlığı, artan şehirleşme ve kadınların iş gücüne katılımındaki artış gibi pazar dinamiklerine değinilmiştir.

Ayrıca, TAB Gıda’nın verimli iş modeli ve tüketicilere sunduğu güvenilir ürün kalitesi ile uygun fiyatlı alternatiflerin altı çizilmiştir.

TAB Gıda, tarihin en büyük halka arzlarından biri olarak başlangıçta pay başına 130 liradan borsaya giriş yapmıştır. Bugün ise TSİ 11.36 itibarıyla yüzde 6,8 artışla 138,4 liradan işlem görmektedir.

Ekim 2023’te gerçekleşen halka arz, başlangıçta 5 gün tavan yapmasının ardından düşüş yaşamıştır. Ancak son dönemde hisse, yatay bir seyir izleyerek istikrar kazanmıştır. Haftalık bazda yüzde 3,13 yükselen TABGD, aylık bazda ise yüzde 3,02 düşüş göstermektedir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz