SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş’den kar payı ve bedelsiz sermaye artırımı açıklaması geldi. Kimpur (KMPUR hisse) 2024 temettü ödemesi ile bedelsiz sermaye artırımı yapacak; nakit kar payı da dağıtacak.

Yayınlanma:
Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!

Sektörünün ülkemizdeki en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş, dün akşam seans kapanışının ardından KAP üzerinden yaptığı açıklamalarla yatırımcılarını sevindirdi. Şirket, geçtiğimiz yıl elde ettiği net dönem karından hem nakit kar payı dağıtacağını hem de bedelsiz sermaye artışı ile paydaşlarına yeni hisse vereceğini deklare etti. Kimpur (KMPUR hisse) 2024 temettü ödemesi ile bedelsiz sermaye artırımı detaylarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş’den dün (17 Mayıs 2024 Cuma) akşam yapılan açıklamada; önceki yıl elde edilen net dönem karına dair firmanın Yönetim Kurulu’nun aldığı kararlar duyuruldu. Buna göre, şirket bu yıl paydaşlarına toplam brüt 363.100.000 TL dağıtacak. Söz konusu 363 milyon TL’lik rakamın büyük kısmı bedelsiz sermaye artışı için kullanılacak ve paydaşlara yeni hisse şeklinde verilecek. Bunun yanı sıra, ortakların hesaplarına nakit kar payı ödemesi de gerçekleştirilecek. Daha net anlaşılması için pey der pey gidelim…

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için de buraya göz atabilirsiniz.

KMPUR Bedelsiz Sermaye Artışı Yapacak 2024

Şirket tarafından belirlenen toplam brüt 363.100.000 TL’lik kar payı tutarının 243.100.000 TL’lik kısmı bedelsiz sermaye artışı için kullanılacak. Hali hazırda da bu seviyede ödenmiş sermayesi bulunan şirketin sermayesi iç kaynaklardan yüzde 100 oranında artırılacak. Dolayısıyla her bir paydaşa, elinde bulunan lot miktarı kadar daha hisse verilecek. Bedelsiz sermaye artışının detaylarına tekrar dönmek üzere ara verip bir de nakit kar payı tarafına bakalım:

Kimpur Kaç TL Temettü Ödeyecek? KMPUR Hisse Kar Payı Ödemesi Ne Kadar ve Ne Zaman 2024?

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş’den toplam brüt 120 milyon lira nakit kar payı dağıtılacak. Bu tutar, lot başına brüt 0,49 TL’ye tekabül edecek. Yüzde 10’luk stopaj düşüldükten sonra net kar payı meblağı hisse başına 0,44 TL’ye denk gelecek. Portföyünde 100 lot KMPUR hisse bulunduran yatırımcı net 44 TL kar payı ödemesi alabilecek.

Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!

Kimpur (KMPUR Hisse) 2024 Temettü Ödemesi İle Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak, Nakit Kar Payı da Var!

KMPUR’un nakit ödeyeceği kar payının dağıtım tarihi de netleşti. Buna göre firma, 11 Temmuz 2024 itibariyle kar payı ödemelerini paydaşlarının hesabına geçmiş olacak.

KMPUR Bedelsiz Sermaye Artışı Ne Zaman? Kimpur Hisse Kaç TL’den ve Ne Zaman Bölünecek?

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu’nun aldığı yüzde 100 bedelsiz sermaye artışı kararı uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulacak. SPK tarafından ilgili başvuru onaylanır ise, söz konusu sermaye artışı gerçekleştirilecek. Ancak bu durum tamamen SPK nezdinde ilerleyecek olduğundan, herhangi bir zaman verilememektedir.

SPK’nın bahse konu başvuruya onay verip vermeyeceği, verecekse de ne zaman vereceği belli olmadığından; Kimpur paylarının ne zaman bölüneceğine dair bugünden bir şey söylemek mümkün değildir. İlgili bölünme gerçekleştiğinde hissenin fiyatının yarıya ineceği ve paydaşların elindeki lot sayısının da 2’ye katlanacağını ise şimdiden belirtmek mümkün.

KMPUR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz