SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tezol Temettü Olarak Bedelsiz Hisse Dağıtacak 2024

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş’den önemli KAP bildirimleri geldi. Tezol temettü olarak bedelsiz hisse dağıtacak; işte detaylar…

Yayınlanma:
Tezol Temettü Olarak Bedelsiz Hisse Dağıtacak 2024

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıllarda çok sık görülen uygulamalardan biri olan “kar payı dağıtımını hisse şeklinde yapma” durumu bu yıl henüz herhangi bir firma tarafından uygulamaya konulmamıştı. Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından dün akşam alınan karar uyarınca, firma paydaşlarına kar payını hisse senedi ve nakit olmak üzere 2 şekilde vermeyi uygun gördü. Yönetim Kurulu’nda alınan kararın Genel Kurul’a sunulacağı KAP bildirimi ile deklare edildi. Tezol temettü olarak bedelsiz hisse dağıtacak haberimizin detaylarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Tezol Temettü Olarak Bedelsiz Hisse Dağıtacak 2024

Geçtiğimiz yıl elde ettiği net dönem karından paydaşlarına temettü dağıtıp dağıtmama konusunu Yönetim Kurulu’nda görüşen Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş’den, hem şirketin ve hem de ortakların hoşuna gidecek bir karar çıktı. Kar payı ödemesini hem nakit hem de “hisse senedi” şeklinde yapma kararı alan yönetim, böylece bedelsiz sermaye artışı da gerçekleştirmiş olacak.

2023 yılı net dönem karı üzerinden Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş ortaklarına toplam 35 milyon TL’lik brüt nakit kar payı ve 60 milyon TL’lik de bedelsiz kar payı (hisse dağıtımı) gerçekleştirilecek. Ortaklar, portföylerindeki Tezol hisse sayısına göre nakit ve hisse temettüsünden faydalanabilecekler.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Tezol Ne Kadar Hisse Dağıtacak, Tezol Kar Payı Kaç TL 2024?

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 2 farklı yöntemle kar payı dağıtacak olması yatırımcıların bazılarında kafa karışıklığına neden olmuş durumda. Kaç lira kar payı alacağını ve ne kadar hissenin kendisine ücretsiz verileceğini öğrenmek isteyen yatırımcılar için şu şekilde özetleyelim.

Tezol Temettü Olarak Bedelsiz Hisse Dağıtacak 2024

Tezol Temettü Olarak Bedelsiz Hisse Dağıtacak 2024

Firma, lot başına brüt 0,08 TL ve net de 0,071 TL kar payı dağıtacak. Elinde 1000 lot TEZOL hisse bulunduran yatırımcı, nakit 71 lira kar payı ödemesi alabilecek. Aynı yatırımcıya, 13,63’lük bedelsiz sermaye artışı kapsamında ücretsiz hisse verilecek.

Tezol Hisse Kar Payı Dağıtımı Ne Zaman?

Şirketin Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca geçilen KAP bildiriminde, söz konusu kararın Genel Kurul’a sunulacağı ifade edilirken, kar payı dağıtımı için de henüz net tarih açıklanmadı.

TEZOL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz