SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kordsa’nın 2023 Finansal Verileri Açıklandı

Kordsa Teknik Tekstil A.Ş. (KORDS), 2023 finansal sonuçlarını açıkladı. Ziraat Yatırım ve Ata Yatırım'ın analizlerine göre şirketin performansı ve hisse fiyatı değerlendirildi. KORDS hisseleri Borsa İstanbul'da düşüş gösterdi.

Yayınlanma:
Kordsa’nın 2023 Finansal Verileri Açıklandı

Kordsa Teknik Tekstil A.Ş. (KORDS), 2023 finansal verilerini açıkladı. Ziraat Yatırım’ın değerlendirmesine göre, şirketin son çeyrekteki ana ortaklık net dönem karı 179,5 milyon TL olarak gerçekleşti, ancak operasyonel performans beklentilerin altında kaldı.

Satış gelirlerindeki yüzde 1,2’lik artışın, endüstriyel iplik ve kord bezi gelirlerindeki yüzde 4’lük düşüşle dengelediği görüldü. Bu düşüş, lastik güçlendirme sektöründeki daralmadan ve Çinli üreticilerdeki stok fazlalığından kaynaklanan fiyat rekabetiyle ilişkilendirildi.

kordsanin-2023-finansal-verileri-aciklandi

KORDS net dönem karı 179,5 milyon TL oldu

Ziraat Yatırım, Kordsa’nın hedef hisse fiyatını 110,2 TL’den 119,7 TL’ye çıkarırken, önerisini “ekle” olarak korudu. Ata Yatırım ise hedef fiyatını 113,09 TL olarak belirledi ve tavsiyesini “tut” olarak sürdürdü.

Borsa İstanbul’daki süreçte, KORDS hisseleri yüzde 4,3’lük bir düşüşle 91,8 TL seviyesine geriledi. Haftalık bazda yüzde 14,5 değer kaybeden hissenin yıllık kazancı ise sınırlı kaldı. Yıllık bazda yüzde 31 oranında değer kazanan KORDS, tüm zamanların en yüksek seviyesini 11 Mart’ta 116,7 TL ile görmüştü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz