SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Lila Kağıt (LILAK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

2024 yılında halka arz edilen şirketlerden Lila Kağıt (LILAK hisse) 2024 ilk çeyrek bilanço verilerini dün akşam itibariyle kamuoyuna deklare etti.

Yayınlanma:
Lila Kağıt (LILAK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Mayıs ayı içerisinde Borsa İstanbul’da payları LILAK kodu ile işlem görmeye başlayan Lila Kağıt, 2024 yılının ilk 3 ayına dair finansal tablolarını kamuoyu ve yatırımcıları ile paylaştı. Haziran ayının ilk haftasında KAP üzerinden yapılan paylaşım sonrasında LILAK hisse bugüne “satıcılı” giriş yaptı. Lila Kağıt (LILAK hisse) 2024 ilk çeyrek bilanço nasıl geldi; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Lila Kağıt (LILAK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Şirketin açıkladığı finansal verilerden elde edilen rakamları özet halinde kalem – kalem incelemekte fayda var:

Hasılat: Firmanın hasılatı, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 2,8 milyar TL seviyesinde gerçekleşmişti. Bu rakam, bu yılın aynı döneminde yüzde 6 seviyesinde düşerek 2,6 milyar TL noktasına geriledi.

Brüt Kar: Şirketin brüt karı ise hasılattaki düşüşten etkilenmedi. Önceki yılın ilk 3 ayında 560 milyon TL olarak kayda geçen brüt kar rakamı bu yıl aynı dönemde 812 milyon lirayı buldu. Artış yüzde 45 olarak gerçekleşti.

FAVÖK: Geçtiğimiz yıl da 384 milyon lira FAVÖK elde eden Lila Kağıt bu yıl FAVÖK de yüzde 56 artış yakalayarak 598 milyon TL noktasına çıkardı.

Net Dönem Karı: Firmanın net dönem karı ise 139 milyon TL seviyesinden 121 milyon TL civarına geriledi. Bu kalemdeki düşüş ise yüzde 13 oldu.

Dönen Varlıklar: Şirketin dönen varlıkları yıl başına göre yüzde 7 azaldı ve 5,3 milyar TL seviyesinden 4,9 milyar TL düzeyine indi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıklarında ise azalma yüzde 1 olarak kayda geçti. Hali hazırda Lila Kağıt’ın duran varlık rakamı 4,5 milyar TL civarında.

Toplam Varlıklar: Şirketin toplam varlıkları son 3 ayda yüzde 4 civarında geri çekildi ve 9,8 milyar lira civarından 9,4 milyar TL seviyesine düştü.

Net Borç: 2023 yılının ilk 3 ayına nazaran net borçluluğu yüzde 28 seviyesinde artan Lila Kağıt’ın hali hazırda 2,6 milyar TL net borcu bulunuyor.

Lila Kağıt (LILAK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Lila Kağıt (LILAK Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilanço Nasıl Geldi?

Özkaynaklar: Geçtiğiniz yılın aynı dönemine göre özkaynaklarını yüzde 2 artıran şirketin yaklaşık 6 milyarlık özkaynağı olduğu belirtilebilir.

Lila Kağıt Çarpanları Nasıl? LILAK FK ve PD/DD Oranları Ne Durumda?

Lila Kağıt’ın açıkladığı son verilerin ardından FK oranı 74 ve PD/DD oranı da 3 olarak hesaplandı. Şirketten gelen veriler, piyasa tarafından “kısmi olumsuz” şekilde fiyatlandı ve LILAK güne satıcılı başladı. An itibariyle 29,5 lira civarından işlem görmekte olan LILAK hisse, halen 37,39 TL’lik arz fiyatının yüzde 25 civarında altında bulunuyor.

LILAK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz