SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Makim Makina Yatırımcılarına Bedelsiz Sermaye Artırımını Duyurdu

Borsa İstanbul'da olumlu bir atmosferde Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret (MAKIM), geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere sermayesini 112 milyon TL'ye çıkarmak amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu.

Yayınlanma:
Makim Makina Yatırımcılarına Bedelsiz Sermaye Artırımını Duyurdu

Borsa İstanbul’da olumlu bir atmosfer içerisinde Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret’in (MAKIM) beklenen bedelsiz sermaye artırımı kararı yatırımcılara duyuruldu.

Şirket, bu kararı Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurarak duyurdu. Bu çerçevede, geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere sermayesini 112 milyon TL’ye çıkarma kararı alındı.

Şirketin 56 milyon TL’lik itibari değerdeki paylarına ilişkin İhraç Belgesi’nin onaylanması amacıyla 1 Şubat 2024 tarihinde SPK’ya başvuruda bulunulduğu belirtildi.

makim-makina-yatirimcilarina-bedelsiz-sermaye-artirimini-duyurdu

MAKIM hisseleri pozitif hareket gösterdi

BIST 100 endeksinde yaşanan yeni rekor seviyelerle paralel olarak MAKIM hisseleri de pozitif bir hareket gösterdi.

2023 yılını 44,8 TL seviyesinde tamamlayan hisse, 1 Şubat tarihi itibarıyla yüzde 2,8’lik bir artışla 54 TL seviyesinden işlem görüyor.

Hisse senedinde son verilere göre haftalık bazda yüzde 6,5, aylık bazda yüzde 21 ve yıllık bazda ise yüzde 180 oranında artış kaydedildi.

Şirketin bedelsiz sermaye artırımı kararı, yatırımcılar arasında olumlu bir tepkiyle karşılandı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz