SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mia Teknoloji, Çin Eyaleti Hainan ile Sözleşme İmzaladı

Mia Teknoloji A.Ş global çapta girişimlerini devam ettiriyor. Şirketten son yapılan açıklamaya göre; Mia Teknoloji, Çin eyaleti Hainan ile sözleşme imzaladı.

Yayınlanma:
Mia Teknoloji, Çin Eyaleti Hainan ile Sözleşme İmzaladı

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere pek çok farklı ülkede girişimleri ve faaliyetleri bulunan Mia Teknoloji, uzak doğu pazarına olan ilgisini de artırarak devam ettiriyor. Bu kapsamda, daha önce Çinli bir şirket ile işbirliğine giden firma; şimdi de Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hainan eyaletiyle sözleşme imzalandığını deklare etti. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklama, firmanın vizyonunu göstermesi adına da önemli bir adım olarak kayıtlardaki yerini aldı. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Mia Teknoloji, Çin Eyaleti Hainan ile Sözleşme İmzaladı

Payları Borsa İstanbul’da MIATK kodu ile işlem görmekte olan Mia Teknoloji; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hainan Eyaleti’nin Yatırım Kurumu ile “İşbirliği ve Ortak Hareket Sözleşmesi” imzaladığını duyurdu. Firmadan yapılan açıklamaya göre söz konusu sözleşme 2 ana unsuru kapsıyor. Bunlar, şu şekilde belirtildi:

Çin’in Hainan eyaletinde Mia Teknoloji A.Ş.’nin yüksek teknoloji ve akıllı programlama ürün ve hizmetlerinin tanıtılması ve kullanılması. Buna ek olarak Serbest Bölge Hizmetlerinden yararlanılması da amaçlar ve mutabakat metni dahilinde yer almakta.

Mia Teknoloji, Çin Eyaleti Hainan ile Sözleşme İmzaladı

Mia Teknoloji, Çin Eyaleti Hainan ile Sözleşme İmzaladı

Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında ki ticaret hacminin iki ülkenin de yararına olacak şekilde arttırılması ve olası yatırım olanaklarının geliştirilmesi ile ilerletilmesi de bahse konu sözleşmenin bir diğer ana maddesi olarak belirlendi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KAP Sonrası MIATK Hisse Yüzde 2 Arttı

Mia Teknoloji A.Ş tarafından ilgili KAP haberi geçildiğinde; şirketin Borsa İstanbul’da MIATK kodu ile işlem gören payları 57 TL seviyesinin altından işlem görmekteydi. Bahse konu KAP bildirimi ile hareketlenen Miatk hisse kısa sürede yüzde 2’lik atak yaparak 58 TL’nin üzerini gördü. Ancak bu noktadan gelen satışlarla 58 TL seviyesine tutunamadı ve yeniden 57 TL civarına doğru sarktı.

Şubat 2024 itibariyle gördüğü en yüksek seviye olan 84,4 TL’den pey der pey geri çekilen Miatk hisse güncel olarak 57 TL civarında bulunan haftalık desteğine tutunma gayretinde görünüyor. Hissenin sıralı teknik destek seviyeleri 57 TL, 53 TL ve 50 TL olarak verilebilir. Miatk payları için sıralı direnç düzeyleri ise 61 TL, 65 TL ve 68 TL olarak ifade edilebilir.

MIATK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz