SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 Yılında Temettü Verecek mi?

Mia Teknoloji’den kar payı dağıtımına yönelik açıklama geldi. Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 yılında temettü verecek mi? İşte detaylar…

Yayınlanma:
Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 Yılında Temettü Verecek mi?

Mia Teknoloji, geçtiğimiz ay KAP bildirimi ile önceki yılın finansal verilerini kamuoyuna deklare etmişti. SPK’ya göre 405 milyon TL ve yasal kayıtlara göre de 475 milyon TL net dönem karı elde eden firma, söz konusu net kardan paydaşlarına temettü dağıtımı yapıp yapmayacağına karar verdi. Alınan Yönetim Kurulu kararınca; Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 yılında temettü dağıtmayacak. Bahse konu karar, Genel Kurul onayına sunulacak olsa da, bu haliyle kabul edileceği düşünülüyor. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 Yılında Temettü Dağıtmayacak, Peki Neden?

Borsa İstanbul’da payları MIATK kodu ile işlem görmekte olan Mia Teknoloji, ülkemizin önemli teknoloji firmalarından biri olarak dikkat çekiyor. Teknoloji sektöründe yalnızca ülkemizde değil, global çapta atılımları olan firma, geçtiğimiz yılı net kar ile kapatmayı da bildi. 500 milyon TL’nin üzerinde 2023 yılı net karı açıklayan şirketin kar meblağı farklı kayıtlara göre değişkenlik arz edebiliyor.

Mia Teknoloji Yönetim Kurulu, aldığı karar uyarınca ortaklarına kar payı dağıtmamayı ön gördü. Genel Kurul’a sunulacak kararın sebebi şu gerekçelere dayandırıldı:

  • Şirketin mevcut bilanço yapısının daha da güçlendirilmesi
  • Gelecek döneme ilişkin nakit akışının daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi
  • AR-GE yatırımlarını desteklemek

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Kar Payı Dağıtmama Kararı MIATK Hisse de Olumlu Etki Yaptı!

Dün (16 Mayıs 2024 Perşembe) seans kapanışında temettü kararını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklayan Mia Teknoloji’nin Borsa İstanbul’da işlem gören payları, gelen haberden olumlu etkilendi. Şirketin temettü dağıtmaması MIATK paylarını primlendirdi ve hisse kısa sürede tavana yöneldi. Seans kapanışını dünün tavan fiyatından yapan MIATK, gün sonu itibariyle de tavanında 4,5 milyon lota yakın alım emri ile yatırımcılarını memnun etti.

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 Yılında Temettü Verecek mi?

Mia Teknoloji (MIATK Hisse) 2024 Yılında Temettü Verecek mi?

MIATK payları bugün seans açılışına da “alıcılı” başladı ama kısa sürede gelen sert satışlarla hisse “kırmızıya” döndü. Bir ara 59 liranın altına kadar sarkan Miatk hisse, bu noktadan gelen tepki alımlarıyla yönünü yeniden yukarıya çevirdi ve kısa sürede 62 liranın üzerini gördü. Seans ortasında Miatk hisse 61,5 TL civarından (günlük yüzde 3 seviyesinde artışla) işlem görmeye devam ediyor.

MIATK KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz