SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MILPA Bağlı Ortaklıkları TETMT ile MYK2 Birleşmesi Hakkında KAP Bildirimi Geldi

Tetamat Gıda, geçtiğimiz Şubat Ayında açıkladığı “enerji şirketi ile birleşme” sürecine devam ediyor. MILPA bağlı ortaklıkları TETMT ile MYK2 birleşmesi hakkında yeni KAP bildirimi geldi.

Yayınlanma:
MILPA Bağlı Ortaklıkları TETMT ile MYK2 Birleşmesi Hakkında KAP Bildirimi Geldi

Payları Borsa İstanbul’da TETMT kodu ile işlem görmekte olan Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş tarafından yürütülen önemli süreçlerden biri olan MYK2 Enerji firması ile birleşmede yeni haber dün akşam itibariyle kamuoyuna düştü. Dün akşam, borsada seans kapanışının akabinde gelen haber; MILPA bağlı ortaklıkları TETMT ile MYK2 birleşmesinde yeni aşamaya geçildiğini ortaya koyuyor. Haberin detaylarına ve TETMT hissenin son durumuna Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım…

TETMT ile MYK2 Birleşmesi Hakkında KAP Bildirimi Geldi – 25 Nisan 2024

Milpa Ticari ve Sinai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin bağlı ortaklığı konumunda bulunan Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş.’nin, yine firmanın bir diğer bağlı ortaklığı MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş arasındaki birleşme sürecinde yeni aşamaya geçildi. Tetamat Gıda’nın MYK2 Enerji ve Elektrik İnşaat Taahhüt A.Ş’yi devralması yönünde gerçekleşecek birleşme için detaylar duyuruldu. Buna göre;

Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin tüm aktif ve pasiflerini bir bütün halinde devralacak. Birleşme ile artırılacak olan 1.031.285,69 TL’lik sermayenin tamamının B grubu olarak ihraç edileceği ve bu payların tamamının MKYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taah. San. Ve Tic .A.Ş.’nin devralınması nedeniyle firmanın ortaklarına tahsis edileceği belirtildi. Böylece, birleşme sonunda şirketin sermayesi 2.149.489,00 TL seviyesine ulaşmış olacak.

Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş, yürütülen birleşme süreci ile ilgili olarak Yönetim Kurulu’nun görevli ve yetkili kılındığını da kamuoyuna deklare etti. Tetamat Gıda Yönetim Kurulu tarafından yürütülecek işlemlerin detaylarına, konu hakkında geçilen KAP bildiriminin yer aldığı linki haberimiz sonunda bulunan kaynak kısmından erişebilirsiniz.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için de buraya göz atabilirsiniz.

TETMT Hisse Ne Durumda?

1 yıl önce 225 TL civarından işlem görmekte olan TETMT hisse, özellikle yaz ayları ile birlikte başladığı ralli süreci sonrasında ciddi şekilde primlendi. 2024 yılına girilmesinin ardından 10 bin TL’yi de geçen hissenin gördüğü zirve hali hazırda 16450 TL olarak kayıtlarda yer alıyor. Geçtiğimiz Mart ayında gördüğü en yüksek düzeyden geri çekilmeye başlayan TETMT’nin güncel fiyatı ise 12 bin TL dolaylarında bulunuyor.

TETMT ve MILPA Son Dönemde Önemli Oranda Prim Yaptı

TETMT ve MILPA Son Dönemde Önemli Oranda Prim Yaptı

MILPA Hisse Ne Durumda?

Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş paylarının yüzde 40’ını elinde bulunduran Milpa Ticari ve Sinai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ’nin BİST de MILPA kodu ile işlem görmekte olan hisseleri de son dönemde ciddi şekilde primlendi. 1 yıl önce 6-7 TL civarından işlem görmekte olan MILPA hisse, yaşadığı ralli ile 120 TL noktasını gördü. Hissenin güncel fiyatı ise 96 TL civarında bulunuyor.

Kaynak: KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz