SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Netaş 6 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı, NETAS Hisse Hareketlendi

Netaş Telekomünikasyon A.Ş’den bugün seans içerisinde dikkat çekici bir KAP bildirimi geldi. Netaş 6 milyon dolarlık sipariş aldığını duyurdu, NETAS hisse hareketlendi.

Yayınlanma:
Netaş 6 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı, NETAS Hisse Hareketlendi

Ülkemizin telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren önemli firmalarından biri konumunda bulunan Netaş Telekomünikasyon A.Ş’nin payları BIST de NETAS kodu ile işlem görmekte. Şirket, önemli gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurmakta. Bugün (14 Mayıs 2024 Salı) firmadan yapılan KAP bildiriminde, şirketin toplamda 6,2 milyon dolarlık sipariş aldığı deklare edildi. Bu haberin duyurulmasının ardından firmanın BİST de NETAS kodu ile işlem görmekte payları yukarı yönlü tepki verdi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Netaş 6 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı, NETAS Hisse Hareketlendi

Netaş Telekomünikasyon A.Ş’den yapılan KAP bildiriminde; “Türk Telekomünikasyon A.Ş.’den, 4.980.000 ABD doları tutarında HGW Wifi6 modem ve 1.200.000 ABD doları tutarında Set Top Box (STB) siparişi” alındığı ifade edildi. Toplam sipariş tutarı 6 milyon 180 bin doları buldu. Haberin açıklanmasının ardından NETAS hisse BIST de 92 liranın üzerine tırmandı ve son günlerdeki düşüş eğilimine ara verdi. Bu noktadan gelen kar satışları ile hisse 90 lira civarında dengelendi. Açıklanan sipariş, TTKOM hisselerinde de kısa süreli bir yukarı yönlü hareket oluşturdu. Türk Telekom payları da günü pozitif kapattı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

NETAS Hisse Yorum Analiz 2024

Bugüne kadar en yüksek 106 TL’yi gören NETAS hisse, bu seviyeyi Nisan ayı içerisinde test etmişti. Söz konusu seviyeden gelen kar satışları ile 100 liranın altına geri çekilen NETAS paylarında son dönemde düzeltme süreci yaşandığı söylenebilir. Güncel piyasa değeri 6 milyar lira civarında olan Netaş Telekom için, açıklanan sipariş haberleri önemli gelişmeler olarak nitelendirilebilir. Bu kapsamda şirketin hissesini de olumlu etkilediği görülmektedir.

NETAS hisse için haftalık teknik destek seviyeleri haftalık bazda takip edilebilir. Geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 300’ün üzerinde primlenen NETAS paylarının 2023 yılı Mayıs ayında 20 lira civarında işlem gördüğü kayıtlarda yer almaktadır. Dolayısıyla, yatırımcıların kademeli işlemlere dikkat ederek, kredi ve borçla işlem açmamaya özen göstererek riskten kaçınan hamlelerle işlemlerine devam etmeleri kendileri açısından kritik önemde olabilir.

NETAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz