SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Özyaşar Tel Hissesi OZYSR Tavan Bozdu mu?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR borsada 3. işlem gününü de tavan açtı. Peki, Özyaşar Tel hissesi OZYSR tavan bozdu mu, bozar mı?

Yayınlanma:
Özyaşar Tel Hissesi OZYSR Tavan Bozdu mu?

Mayıs ayı içerisinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun yayımladığı haftalık bültenle halka arzına onay verilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş payları Borsa İstanbul’da 29 Mayıs itibariyle işlem görmeye başladı. Bugün (31 Mayıs 2024 Cuma) BIST de 3. işlem gününü geçirmekte olan OZYSR payları, henüz tavan serisini bozmuş değil. 3 işlem gününü de tavan açıp tavan kapatan OZYSR hisse, haftayı ve Mayıs ayını 37,26 TL’den tamamladı.

Özyaşar Tel Hissesi OZYSR Tavan Bozar mı, Ne Zaman Bozar?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR, bilindiği üzere lot başına 28 liradan halka arz edilmişti. 3 kez üst üste tavan yapan hisse, 37,26 TL noktasına ulaştı. Hissedeki hacim ilk 2 işlem gününde son derece sığ iken, bugün diğer işlem günlerine nazaran hareketlendi. Bu durum, halka arzdan lot alan yatırımcıların bir kısmının bugünün tavan seviyesinden satış yaptığı anlamına gelmekte.

İLGİLİ HABER OZYSR Hisse 51 Lota Kadar Verdi
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR borsada 3. işlem gününü de tavan açtı. Peki, Özyaşar Tel hissesi OZYSR tavan bozdu mu, bozar mı?

Özyaşar hisse OZYSR lot sayısı 31 milyon 200 bin adet (halka açık konumda) seviyesinde bulunuyor. Bu lotların takribi 10’da 1’lik kısmı bugün hacme konu oldu. 3 milyon lotu geçen hissenin günlük hacmi sonrasında, bu miktarın TL karşılığı ise 110 milyon lirayı aştı. Hissenin el değiştirme oranının artması, gelecek hafta için, yatırımcılarda “tavan bozma” endişesine neden oldu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Özyaşar Tel Hisse OZYSR Pahalı mı Ucuz mu, Halka Arza Girilir mi?
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR borsada 3. işlem gününü de tavan açtı. Peki, Özyaşar Tel hissesi OZYSR tavan bozdu mu, bozar mı?

Özyaşar paylarındaki el değiştirme oranının artması, hissenin Haziran ayının ilk haftasında tavan serisini bozabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, hissenin güncel olarak tavanında bekleyen lot sayısının da bu konuda kritik önemde olduğunu söylemekte fayda var. An itibariyle, OZYSR hisse tavanında 20 milyon lottan fazla alım emri beklemekte. Gün sonu itibariyle iptal olacak bu emirlerin, bir sonraki iş günü için (3 Haziran Pazartesi); tekrar yazılıp yazılmayacağı merak konusu.

Kurumsal yatırımcının ilgisinin hisse üzerinde devam edip etmediği, saat 9.40 itibariyle başlayan teorik eşleşme seansından itibaren gözlemlenerek, OZYSR paylarının ne zaman tavan bozabileceği ve düşüşe geçip geçmeyeceği ön görülmeye çalışılabilir.

Özyaşar Tel Hissesi OZYSR Tavan Bozdu mu?

Özyaşar Tel Hissesi OZYSR Tavan Bozdu mu?

Tahtada Lotlar Bireysel Yatırımcının Elinde!

“Tamamen eşit” dağıtım yöntemi ile halka arzı gerçekleştirilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin halka çık lotlarının büyük çoğunluğu bireysel yatırımcının elinde. Halka arzına 1,5 milyon yatırımcı katılan OZYSR da yükseliş trendinin sürüp sürmeyeceği bir yandan da söz konusu yatırımcıların gelecek haftada “satış baskısı” oluşturup oluşturmayacağına da bağlı.

Pek çok değişken parametreye bağlı olan hisselerdeki düşüş ve yükseliş süreci için, tahtayı an be an takip etmekte; AKD ve takas analizi yapmakta ve ilgili şirketin temek değerlerini incelemekte yatırımcılar için fayda var.

OZYSR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz