SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Pınar Su (PINSU Hisse) Bedelsiz Bölünme Ne Zaman 2024?

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. İşte, Pınar Su (PINSU hisse) bedelsiz bölünme detayları…

Yayınlanma:
Pınar Su (PINSU Hisse) Bedelsiz Bölünme Ne Zaman 2024?

Ülkemiz su ve içecek sanayi sektörünün önemli firmalarından biri konumunda bulunan Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den bu hafta yatırımcılarını sevindiren bir haber geldi. Şirket, sermayesini iç kaynaklardan yüzde 200 oranında artırma kararı aldı. Söz konusu karar, 30 Mayıs Perşembe akşamı, seans bitimi KAP üzerinden deklare edildi. Bu haberle, şirketin Borsa İstanbul’da PINSU kodu ile işlem görmekte olan payları haftayı pozitif kapattı. Pınar Su (PINSU hisse) bedelsiz bölünme ne zaman, hisse kaç liradan kaça bölünecek sorularının cevaplarına Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Pınar Su (PINSU Hisse) Bedelsiz Bölünme Ne Zaman 2024?

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ödenmiş sermayesi güncel olarak 94.762.708,445 TL seviyesinde bulunmaktadır. Bu rakam, firmanın iç kaynaklarından 189.525.416,9 TL tutarında artırılacak ve 284.288.125,345 TL’lik yeni sermaye rakamına ulaşılacak. Söz konusu artırım şirketin, “Özsermaye Enflasyon Düzeltme Farkları” kaleminden karşılanacak.

Yüzde 200 oranındaki sermaye artırımı için firma, başta Sermaye Piyasası Kurulu olmak üzere; yasal mercilere başvuracak. SPK’nın onay vermesi ile tamamlanabilecek süreç için hali hazırda “zaman” vermek mümkün değil. Zira SPK’nın kısa sürede onayladığı bedelsiz sermaye başvuruları olduğu gibi (son örnek Jantsa Jant Sanayi bedelsiz sermaye artırımı JANTS hisse), uzun süredir onay bekleyen başvurular da (Tera Yatırım – TERA hisse gibi) bulunmaktadır.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

PINSU Bedelsiz Onay Almama İhtimali Var mı?

Bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu SPK’ya yapan firmaların “onay almaları” kuvvetle muhtemel olmakla birlikte, ender de olsa SPK’dan “ret” cevabı geldiği de olabilmektedir. Bu konuda son örnek, Gübretaş – GUBRF hisse için yüzde 300’lük bedelsiz sermaye artırımı başvurusuna 2023 yılı Aralık ayında verilen “ret” kararı idi. Nadiren de olsa, olumsuz karar çıkma ihtimali de mevcuttur.

PINSU Hisse Kaç Liradan, Kaça Bölünecek?

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissesi PINSU sermaye artırımı onaylanması durumunda 3’e bölünecek. Elinde 1 lot PINSU hisse olan yatırımcıya 2 lot daha pay verilecek. Bununla birlikte, hisse fiyatı da 3’e bölüneceğinden, kişinin portföyünde yer alan PINSU lotlarının TL karşılığında farklılık olmayacak.

Pınar Su (PINSU Hisse) Bedelsiz Bölünme Ne Zaman 2024?

Pınar Su (PINSU Hisse) Bedelsiz Bölünme Ne Zaman 2024?

SPK’nın sermaye artırımına ne zaman onay vereceği ön görülemediğinden, PINSU hisse fiyatının söz konusu tarihte kaç lira olabileceği de bugünden bilinemez. Bölünmenin bugün ki fiyat olan takribi 27 liradan gerçekleşeceği var sayıldığında, lot başına fiyat 9 TL’ye inecektir.

PINSU Borsada Bedelsiz Kararı İle Hareketlendi!

Geçtiğimiz haftaya 25 lira civarından başlayan PINSU hisse, şirketten bedelsiz sermaye artırımı kararı gelmesinin akabinde tırmanışa geçerek haftayı 26,94 TL’den kapattı. Bugüne kadar en yüksek 29,3 TL’yi gören PINSU payları, tarihi zirvesine yakın düzeyde Mayıs ayını tamamladı.

PINSU KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz