SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) Yapay Zeka Bilgisayarı BlackBox Üretecek

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., atılımlarını sürdürüyor. Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) yapay zeka bilgisayarı BlackBox üretecek.

Yayınlanma:
Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) Yapay Zeka Bilgisayarı BlackBox Üretecek

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan en önemli teknoloji firmalarından biri konumunda bulunan Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.; elektrikli araç ve coin piyasasının ardından “yapay zekalı kişisel asistan” sektörüne de girdi. Uluslararası tecrübeye sahip yabancı ortakları ile önemli bir atılım gerçekleştiren Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) yapay zeka bilgisayarı BlackBox üretecek ve global çapta satacak. Bu durum, şirketin BİST de REEDR kodu ile işlem görmekte olan paylarını da olumlu etkiledi. Detaylara, Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) Yapay Zeka Bilgisayarı BlackBox Üretecek

Reeder Teknoloji’den dün akşam yapılan açıklamada; “iki cep telefonu hacminde kişisel bir AI (Yapay Zeka) bilgisayarı olan BlackBox hakkında” detaylı bilgilere yer verildi. KAP üzerinden geçilen bildirimde, Blackbox’ın; “yazılım ve donanımının geliştirilmesi, ürünün üretilmesi, teknik servis hizmetlerinin verilmesi ile satış ve pazarlamasının yapılması” konusunda çalışmalara yabancı ortaklarla başlandığı deklare edildi.

Şirketten geçilen KAP bildirimine göre; kişisel verilerin gizliliğini ön planda tutacak, öğrenme ve sahibinin tercihlerine göre gelişme özelliklerine sahip bir “kişisel asistan” ürünü olacak (Yapay Zeka) bilgisayarı BlackBox; Finlandiya merkezli Venho AI Limited (Venho) firması ve yine Finlandiya merkezli bir yazılım şirketi olan SailFish OS ile Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklığında geliştirilecek.

Finlandiya ve Almanya başta olmak üzere global çapta pazara sunulacak ürünün; “BlockChain destekli yapay zeka teknolojisi” destekli olacağı da kaydedildi. İlk etapta toplam 10 bin adet ile piyasaya sürülecek ürünün dünyada ilk kez üretileceği de vurgulandı. Mobil cihaz kullanıcıları için “devrim” niteliğinde olması beklenen ürün ile Reeder Teknoloji’nin globalde bilinirliğini artıracağı düşünülmekte.

BlackBox’ın finansmanının ve üretiminin Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılacağı öğrenilirken; yapay zeka asistanı olan bilgisayar için yazılım ve teknolojinin Venho AI tarafından geliştirileceği, donanım tasarımı ve lisanslamanın ise JollaBoys tarafından yapılacağı kaydedildi. Ürünün satışından elde edilecek gelirin ortaklar tarafından pay edileceği öğrenildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yabancı Şirketlere Ortaklık ya da Satın Alma da Söz Konusu Olabilir

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geçilen KAP bildiriminde, ilerleyen dönemde; “JollaBoys ve Venho şirketlerinin sermayelerine iştirak etme opsiyonunun” Reeder Teknoloji Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmekte olduğu da deklare edildi.

Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) Yapay Zeka Bilgisayarı BlackBox Üretecek

Reeder Teknoloji (REEDR Hisse) Yapay Zeka Bilgisayarı BlackBox Üretecek

REEDR Hisse Haberi Borsada Olumlu Karşıladı!

Dün akşam firmadan yapılan açıklamanın ardından, şirketin Borsa İstanbul’da REEDR kodu ile işlem görmekte olan payları bugüne “alıcılı” başladı. Seans açılışında günlük yükselişi yüzde 4’ün üzerine taşıyan ve 45 lira seviyesinin üstüne tırmanan REEDR hisse, bu noktadan gelen satışlarla 44 TL seviyesine doğru geri çekildi.

REEDR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz