SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

Borsa İstanbul’da payları işlem gören en büyük firmalardan olan TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 senesinde ne kadar kar payı verecek, inceleyelim.

Güncelleme: 10:24 - 09.01.2024
TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

Aracı kurumların, şirketlerin 2024 yılında dağıtması muhtemel kar paylarına yönelik olarak incelemeleri ve ön görüleri sürüyor. Bu kapsamda, İş Yatırım tarafından; TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 yılında ne kadar temettü verebilir sorusuna yanıt arandı. Şirketlerin geçtiğimiz yıl elde etmeleri muhtemel kar payı üzerinden oluşturulan beklenti kapsamında 2024 içerisinde dağıtabilecekleri kar payına birlikte göz atalım.

TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 Yılında Ne Kadar Kar Payı Verecek?

BIST 100’ün en önemli payları arasında yer alan TCELL, TTKOM ve TKFEN’in 2024 senesinde vermeleri muhtemel kar payları İş Yatırım’a göre aşağıdaki gibi oldu:

İLGİLİ HABER BIST 100’de İletişim Sektörü Göz Kamaştırıyor
Borsa İstanbul’da payları işlem gören en büyük firmalardan olan TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 senesinde ne kadar kar payı verecek, inceleyelim.

TCELL 2024 Yılında Ne Kadar Kar Payı Verecek?

2023 yılının ilk 9 ayında 11,5 milyar lira seviyesinde net kar elde eden Turkcell’in yılın tamamında bu rakamı 15 milyar lira seviyesinin üzerine taşıması bekleniyor. TCELL paydaşlarına geçtiğimiz yıl lot başına 1,03 TL temettü dağıtan firmanın 2024 yılı içerisinde ise bu rakamı 3 TL seviyesine yükseltmesi ön görülüyor. Bu doğrultuda hissenin temettü verimliliğinin de yüzde 5’e yakın gerçekleşmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER Moody’s Öncesi Garanti Yatırım’dan Güçlü Hareket!
Borsa İstanbul’da payları işlem gören en büyük firmalardan olan TCELL, TTKOM ve TKFEN 2024 senesinde ne kadar kar payı verecek, inceleyelim.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

TTKOM 2024 Yılında Ne Kadar Kar Payı Verecek?

Türk Telekom’un Borsa İstanbul’da TTKOM kodu ile işlem gören payları için İş Yatırım’ın temettü ön görüsü lot başına 0,58 TL seviyesinde. Şirketin net karı 2023 yılının ilk 9 ayında 4,5 milyar TL’yi aşmıştı. Bu rakamın yıl genelinde 6 milyar liranın üzerine çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl, yatırımcılarına temettü dağıtmayan firmanın, bu yıl dağıtıp dağıtmayacağı ise merak konusu olmayı sürdürüyor.

İş Yatırım’ın ön görüsü dahilinde TTKOM paydaşlarına hisse başına 0,58 TL temettü dağıtılması durumunda, hissenin temettü verimliliğinin de yüzde 2 dolayında gerçekleşmesi bekleniyor.

TKFEN 2024 Yılında Ne Kadar Kar Payı Verecek?

Tekfen Holding’in 2023 yılının ilk 3 çeyreğinde elde ettiği net kar 472 milyon liranın üzerinde olmuştu. Yıllık bazda 750 milyon liraya yaklaşması beklenen holdingin net karının, hissede lot başına 1,34 TL temettü dağıtılmasını sağlayabileceği hesaplanıyor. Geçtiğimiz yıl yatırımcılarına lot başına brüt 2,82 TL kar payı dağıtan şirketin, temettü verimliliği yüzde 6’yı aşmıştı. Bu yıl ise, bu oranın yüzde 3,63 seviyesinde olabileceği ön görülüyor.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz