SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TRGYO Kiracısı Denizbank’a Torun Tower’ı Sattı

Torunlar GYO portföyü içerisinde bulunan Torun Tower el değiştirdi. TRGYO, kiracısı Denizbank'a Torun Tower'ı sattı, işte detaylar...

Yayınlanma:
TRGYO Kiracısı Denizbank’a Torun Tower’ı Sattı

40 yılı aşkın bir süredir inşaat sektöründe faaliyet gösteren Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye’nin en büyük özel sektör gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketidir. TRGYO kodu ile borsada işlem gören şirket, dev bir satış işlemi ile gündemde. Torunlar GYO’nun yayınladığı KAP haberine göre TRGYO kiracısı Denizbank’a Torun Tower’ı sattı. 11,6 milyar TL + KDV bedeli ile gerçekleşen satışın detayları içeriğimizde…

TRGYO Kiracısı Denizbank’a Torun Tower’ı Sattı

Torun Tower Şişli Esentepe’de bulunan Torunlar GYO’un portföyünde yer alan 39 katlı büyük bir proje olarak tanımlanabilir. Torunlar GYO’nun hayata geçirdiği ve sahibi olduğu bu bina 10 yıldır Denizbank tarafından genel müdürlük binası olarak kullanılmakta. Yapılan açıklamaya göre ise Denizbank uzun süredir kiracısı olduğu Torun Tower’ı TRGYO’dan satın aldı.

İLGİLİ HABER Denizbank Faizsiz Kredi Kampanyası 2024
Torunlar GYO portföyü içerisinde bulunan Torun Tower el değiştirdi. TRGYO, kiracısı Denizbank'a Torun Tower'ı sattı, işte detaylar...

En güncel borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Torunlar GYO (TRGYO) 17 Nisan sabah saatlerinde öncelikle Denizbank ile ilgili projenin satış görüşmelerine başlandığını kamuoyuna deklare etti. Yine 17 Nisan’da yani dün seans kapandıktan sonra da satış işleminin ve tapu devrinin gerçekleştiğini duyurdu. Yapılan KAP açıklamasına göre Torun Tower Ofis Binası, 12,4 milyar TL + KDV değerleme üzerinden uygulanan yüzde 6,57 iskonto ile yaklaşık 11,6 milyar TL + KDV bedelle Denizbank’a satıldı. Bahse konu TRGYO KAP açıklaması aşağıdaki gibidir:

TRGYO Kiracısı Denizbank'a Torun Tower'ı Sattı

TRGYO Kiracısı Denizbank’a Torun Tower’ı Sattı

Torun Tower Hakkında

Torunlar GYO gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren ülkemizin lider şirketlerinden biridir. 40 yıldan fazla bir süredir inşaat alanında çalışmalarını sürdüren şirket 2010 yılında halka açılmış olup TRGYO kodu ile işlem görmektedir. Torunlar GYO 40 milyar TL’ye yakın portföy büyüklüğüne sahiptir. 39 katlı büyük bir proje olan Torun Tower da TRGYO portföyünde yer almakta idi.

Temelleri 2011 yılında atılan Torun Tower 2014 yılında tamamlanarak İstanbul’un gökdelenlerinden biri oldu. Şişli Esentepe mevkiinde yer alan bina iş merkezi olarak tasarlanmış durumda. Kule ve yatay ofis katları bulunan iş merkezinin Gayrettepe metro istasyonuna bağlantısı bulunuyor. Bina içerisinde ofisler, toplantı salonları, restoran, kafe ve oditoryum yer almaktadır. Torun Tower 10 yıldır Denizbank’ın genel müdürlük binası olarak kullanılmakta idi. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Denizbank kiracısı olduğu Torunlar GYO’dan binayı satın aldı.

TRGYO Hisse Yorum Analiz 2024

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin payları, dün sabah seans açılışından önce gelen “satış görüşmesi KAP bildirimi” ile dünü yükselişle geçmişti. Bugüne de (18 Nisan 2024 Perşembe) olumlu başlayan TRGYO hisse, ardından ciddi bir düşüş yaşadı. Güncel olarak 44,5 TL’ye kadar geri çekilen TRGYO için sıralı destek seviyeleri 44 TL, 42 TL ve 40 TL olarak verilebilir.

TRGYO KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz